1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Lato 2017 - złapane smartfonem #124

Lokowanie produktu

Tak to mniej więcej wygląda. Tegoroczne lato nas nie rozpieszcza.

15.07.2017
11:35
tookapic, samsung galaxy a5 2017, złapane smartfonem

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Tegoroczny lipiec równie dobrze mógłby nosić nazwę lipcopad. Deszcze i niska temperatura zdominowały środek lata, co chciałem pokazać na dzisiejszym zdjęciu. Wybrałem ujęcie, na którym widać pojedynczy, samotny liść leżący na chodniku.

Spodobało mi się, jak smartfon odwzorował detale kropel widoczne na liściu. Zdjęcie jest wycinkiem za środka kadru i przedstawia ok. 2/3 obszaru w centrum, a mimo to nadal drobne krople prezentują się dobrze.

Jeśli chodzi o obróbkę, jak zwykle skorzystałem z aplikacji VSCO. Zacząłem od przesunięcia suwaka ekspozycji w lewo. Na zdjęciu dominuje ciemna kostka brukowa, którą smartfon starał się rozjaśnić. Można było tego uniknąć wprowadzając korektę ekspozycji podczas fotografowania, ale równie dobrze można to zrobić podczas edycji.

Zastosowałem filtr NC, a następnie poprawiłem cienie i biele. Do tego ociepliłem lekko balans bieli i dodałem winietę. Jak zwykle przy fotografiach skupiających się na detalu, dodałem też trochę wyrazistości.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze