1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Nowy w mieście - złapane smartfonem #122

Lokowanie produktu

Białystok, Radzymińska 18. Za kilka dni pod tym adresem będzie można zobaczyć w pełnej krasie największy w Polsce mural inspirowany kulturą ludową.

12.07.2017
22:19
samsung galaxy a5 2017, tookapic, złapane smartfonem

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dziś dzielę się z wami kolejnym miejskim kadrem, tym razem przedstawiającym niecodzienną scenę. Widzimy na nim nowy mural, który jest w trakcie powstawania. Za kilka dni powinien być ukończony i zostanie największym w Polsce muralem o tematyce sztuki ludowej.

Nie jest to pierwsza tego typu realizacja w Białymstoku. Jednym z najbardziej znanych przykładów jest przecudowna „Dziewczynka z konewką”.

Jeśli chodzi o dzisiejsze zdjęcie, zrobiłem je wieczorem, co pozwoliło uzyskać ciekawe kolory. Są one jednak podbite poprzez obróbkę. Co ciekawe, ograniczyła się ona tylko do nałożenia filtra w aplikacji VSCO. Jest to nowy filtr Oakley 1. Paczka z trzema nowymi filtrami jest obecnie dostępna za darmo w VSCO, także polecam skorzystać z promocji. Filtry będą przypisane do konta nawet pod zakończeniu promocji.

Kadrując dzisiejsze ujęcie starałem się wprowadzić jakiś dodatkowy element. Dobrym urozmaiceniem okazały się drzewa rosnące obok, które pozwoliły utworzyć naturalną ramkę wokół budynku.

Nie podoba mi się natomiast perspektywa, która sprawia, że budynek zwęża się ku górze. Aby tego uniknąć, można było odejść dalej, tyle że w tym wypadku drzewa zasłoniłyby malunek. Przy fotografowaniu lustrzanką można byłoby pokusić się o obiektyw tilt-shift, ale w świecie mobilnym nie ma podobnych rozwiązań. Nie sprawdziła się też korekta perspektywy podczas obróbki, ponieważ dała bardzo sztuczny efekt. Cóż, nie można mieć wszystkiego.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze