Foto  / Lokowanie produktu

Zniecz-ulica - złapane smartfonem #121

Mam wrażenie, że nikt nie zauważył tej szyby.

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dziś kadr z życia miasta. Pobita szyba, której chyba nikt nie zauważył. Co było przyczyną? Burza? Wandale? Trudno powiedzieć. Życie miasta toczy się dalej.

Kadrując to ujęcie starałem się zachować takie proporcje, żeby część z szybą zajmowała mniej więcej połowę powierzchni kadru, ale jednocześnie żeby środek pęknięcia wypadał w 1/3 ujęcia. Jak zwykle w takich przypadkach, warto zadbać o wypoziomowanie zdjęcia, ponieważ w tle widać sporo poziomych linii. W tym wypadku pomogłem sobie na etapie obróbki. Tzw. poziome poziomy można osiągnąć w każdej aplikacji i każdym programie.

Jeśli chodzi o obróbkę, tutaj wybór mógł być tylko jeden. Szara ulica przy kiepskiej pogodzie i tak nie miała żadnego koloru. Dodatkowo rozbita szyba zapewniała dużo detalu, co w czarno-białej tonacji zawsze prezentuje się dobrze, zwłaszcza jeśli zastosuje się kontrastową obróbkę z podbiciem szczegółowości.

Taki styl edycji ożywił ujęcie, a dodatkowo wprowadził dezorientację, ponieważ trudno zrozumieć co jest na zdjęciu po pierwszym rzucie okiem. Bardzo lubię prowokować taki efekt.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst