Foto / Lokowanie produktu

Puszczyk mszarny - złapane smartfonem #120

Ten pięknie upierzony ptak z racji rozległej szlary sprawia wrażenie ciągle zadziwionego światem. Kto wie, może rzeczywiście tak postrzega otoczenie.

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dzisiejsze zdjęcie przedstawia niezwykłego mieszkańca Strigiforium – domu sów znajdującego się w Silvarium, czyli parku leśnym w Poczopku na Podlasiu.

Zdjęcia tego typu robi się dość trudno przy użyciu smartfona. Nawet w przypadku tradycyjnej fotografii nie jest to łatwe, ponieważ potrzebny jest długi teleobiektyw. Tymczasem smartfon, ze swoim szerokim kątem, stoi na zupełnie przeciwnej skali odwzorowania.

Tym razem skorzystałem z zoomu cyfrowego, który pozwolił choć trochę domknąć ramy kadru wokół sowy. W takim przypadku jakość obrazu nieco spada, ale w rozmiarze internetowym zdjęcie i tak prezentuje się dobrze.

Zdecydowałem się na czarno-biały wariant obróbki z dwóch powodów. Po pierwsze, umaszczenie ptaka jest bardzo wyraziste, a takie powtarzające się wzory są ładnie podkreślane przez kontrastową, czarno-białą obróbkę. Po drugie, tło nie było szczególnie ciekawe, dlatego w ciemnej tonacji lepiej pasuje do zdjęcia, ponieważ nie odciąga uwagi od głównego motywu.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst