Foto  / Lokowanie produktu

Ślimak, ślimak, wystaw rogi - złapane smartfonem #115

Dam ci sera na pierogi.

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dzisiejsze zdjęcie dnia zrobiłem podczas spaceru z psem. Po ostatnich deszczach na naszej trasie pojawia się mnóstwo ślimaków. Niektóre - jak widać na załączonym obrazku - potrafią jeść liście siedząc na gałęzi do góry nogami. Albo może - do dołu muszlą.

Fotografując starałem się dobrać kadr w taki sposób, żeby uchwycić w tle strukturę z gałęzi, która po rozmyciu wygląda bardzo ładnie. Po dodatkowym przycięciu zdjęcia od prawej strony, rozmyte tło zajęło jeszcze większą część kadru. Podoba mi się ten efekt, tym bardziej, że pochodzi prosto z obiektywu smartfona. Nie jest to rozmycie programowe.

Obróbka? Owszem, jak zwykle w niezastąpionym VSCO. Preset numer 9, a do tego podbicie kolorów i rozjaśnienie zdjęcia, ponieważ całość znajdowała się w cieniu. Na dokładkę lekkie ocieplenie kolorów, żeby zdjęcie było przyjemne w odbiorze. Ostatnim krokiem było dodanie lekkiej winiety.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst