1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Ciuch, ciuch - złapane smartfonem #113

Lokowanie produktu

Nowy tydzień oznacza nowy temat tygodnia na Tookapic. Tym razem są nim mosty.

03.07.2017
19:38
tookapic, złapane smartfonem, samsung galaxy a5 2017,

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Nowy tydzień oznacza nowy temat tygodnia na Tookapic. Tym razem serwis zachęca do fotografowania mostów. Postanowiłem, że podejmę wyzwanie, dlatego dzisiejszym motywem jest wiadukt kolejowy.

Jak zwykle w kadrach tego typu, podczas fotografowania pojawił się problem z ekspozycją. Matryca smartfona nadal ma zbyt małą rozpiętość tonalną, by zachować wszystkie szczegóły w cieniach i na niebie, szczególnie kiedy robimy kadr pod słońce, a dodatkowo niebo jest spowite chmurami.

W takiej sytuacji z reguły musimy się zdecydować, czy chcemy mieć dobrze naświetlone niebo i ciemny dół, czy jasny dół i przepalone niebo. Ja wybieram tę pierwszą opcję, ponieważ podczas obróbki zawsze można wyciągnąć z cieni sporo informacji. Z kolei wyciągnięcie detali z wypalonego nieba jest niemożliwe.

Długo nie mogłem wybrać, czy zdecydować się na wersję kolorową, czy czarno-białą. Oryginalne zdjęcie było dość mocno wyprane z kolorów, więc aby ich sztucznie nie podbijać, wybrałem wersję monochromatyczną. Podniosłem kontrast i wyrazistość, a także dość mocno rozjaśniłem cienie.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze