REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xiaomi Mi5X już oficjalnie. Porządny średniak z aparatem godnym najlepszych smartfonów

Telefon ze średniej półki z aparatem godnym sztandarowego modelu. Tak w wielkim skrócie można opisać Xiaomi Mi5X, który właśnie został zaprezentowany na konferencji Xiaomi.

26.07.2017
10:37
Xiaomi Mi5X już oficjalnie. Porządny średniak z aparatem godnym najlepszych smartfonów
REKLAMA
REKLAMA

Xiaomi Mi5X to smartfon zamknięty w aluminiowej obudowie mierzącej 155,4 x 75,8 x 7,3 mm. Masa telefonu wynosi 165 g. Może wydawać się, że przestrzeń pod ekranem została źle zagospodarowana, ale to nieprawda. Po prostu pod wyświetlaczem umieszczono fizyczne przyciski dotykowe.

 class="wp-image-580459"

Xiaomi Mi5X - specyfikacja

Telefon wyposażono w 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości FullHD (401 ppi), a także dosyć wydajny oraz energooszczędny procesor Qualcomm Snapdragon 625 wspierany przez 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci flash. Nie jest to specyfikacja z najwyższej półki, ale powinna być wystarczająca dla zdecydowanej większości użytkowników. Z własnego doświadczenia wiem, że pozwoli ona na uruchamianie wielu aplikacji oraz nowych gier. Całość działa pod kontrolą nowego systemu MIUI 9.

 class="wp-image-580458"

Qualcomm Snapdragon 625 cechuje się też małym zużyciem energii. To zwiastowałoby całkiem niezły czas pracy bez ładowania, gdyby nie akumulator o pojemności wynoszącej zaledwie 3080 mAh. W sprzęcie z 5,5-calowym wyświetlaczem może on być nieco za mały i wystarczać zaledwie na dzień pracy. Inne wyróżniki telefonu to czytnik linii papilarnych umieszczony na pleckach obudowy oraz bardzo dobra jakość dźwięku zapewniana przez rozwiązania sprzętowe i programowe.

Xiaomi Mi5X wspiera też niemal wszystkie obecnie używane standardy łączności. Dlaczego niemal wszystkie? Otóż w opisywanym telefonie niestety zabrakło chipu NFC, więc nie będzie można go używać do płatności zbliżeniowych. Dla wielu osób może to być dyskwalifikujący brak, ponieważ płatności przy użyciu smartfona są bardzo wygodne i nie wymagają noszenia przy sobie dodatkowych kart.

 class="wp-image-580457"

Najważniejszym elementem Xiaomi Mi5X jest jednak podwójny aparat znany z Xiaomi Mi6, który wyposażono w matryce Sony IMX386 oraz Samsung S5K3M3. Sprzęt obsługuje więc funkcje zoomu (pseudo)optycznego oraz rozmywania tła. Zadowoleni będą też fani selfie, ponieważ przedni aparat oferuje matrycę z rozdzielczością 16 megapikseli.

Xiaomi Mi5X ma kosztować 1499 juanów, czyli zaledwie 800 zł.

REKLAMA

Nie liczcie jednak na to, że kupicie ten telefon w takiej cenie. Xiaomi Mi6 w Chinach kosztuje bowiem 2499 juanów. Jego cena w chińskich sklepach to 1600 zł, zaś w polskich 2000 zł. Idąc tym tropem, Xiaomi Mi5X powinno udać się zamówić z Państwa Środka za około 1000 zł, zaś w Polsce koszt tego telefonu wyniesie około 1200 zł.

Jednak nawet taka wycena jest bardzo rozsądna i jestem pewien, że w Xiaomi Mi5X odniesie sukces. W końcu więcej osób potrzebuje dobrego aparatu niż maksymalnej wydajności, którą oferuje sztandarowy i znacznie droższy Xiaomi Mi6.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA