REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Największa polska impreza dla graczy powraca. Warsaw Games Week 2017 - znamy daty, wystawców, atrakcje

To już trzeci raz, kiedy T-Mobile Warsaw Games Week odbędzie się w stolicy Polski. Poznaliśmy datę imprezy, najważniejszych wystawców, część z kluczowych gier oraz dostępnych stref tematycznych, a także inne atrakcje. Ma być jeszcze lepiej niż rok temu.

18.07.2017
16:53
T-Mobile Warsaw Games Week 2017 - data, gry, wystawcy oraz atrakcje
REKLAMA
REKLAMA

Organizatorzy WGW nie ukrywają, że ich ambicją jest dorównać polską imprezą do poziomu popularności światowej czołówki, takiej jak Paris Games Week, Tokyo Game Show czy niemiecki Gamescom. Właśnie z tego powodu na tegorocznym Warsaw Games Week wszystkiego ma być więcej - powierzchni, atrakcji, gier oraz wystawców. Nareszcie dotarliśmy do pierwszych konkretnych informacji na temat tego wydarzenia.

T-Mobile Warsaw Games Week 2017 odbędzie się w dniach 13-15 października, w warszawskim EXPO XXI.

Tym razem jej organizatorzy chcą zagospodarować aż 12 tys. metrów kwadratowych powierzchni, na których odnajdą się hardkorowi weterani, niedzielni gracze oraz miłośnicy e-sportu. Organizatorom WGW zależy na tym, aby przyciągnąć do imprezy rozmaite grupy wiekowe. Od rodziców z dziećmi, które mogą skorzystać ze Strefy Juniora, po e-sportowych maniaków, kibicujących w trakcie finałów rozgrywek ESL organizowanych przez Sony PlayStation. Dla każdego ma znaleźć się coś ciekawego.

 class="wp-image-578782"

Pierwszymi oficjalnie potwierdzonymi wystawcami T-Mobile Warsaw Games Week 2017 będą Sony PlayStation, Microsoft ze swoim Xboksem i Windowsem, Ubisoft, Cenega oraz Activision. Oczywiście nie zamyka to listy gigantów, którzy pojawią się na WGW. Nie wyobrażam sobie nieobecności Electronic Arts czy Wydawnictwa Techland. Jestem niemal pewien, że w następnych tygodniach również oni potwierdzą swoją obecność w warszawskim EXPO XXI. Wszakże rok temu na WGW pojawiło się ponad 40 wystawców. Teraz ma być ich jeszcze więcej.

Jestem również bardzo ciekaw, czy w tym roku na WGW pojawi się oficjalny dystrybutor produktów Nintendo w Polsce - firma ConQuest Entertainment. Zapytałem o to organizatorów imprezy i dostałem odpowiedź, że na ten moment nie mogą zdradzić niczego konkretnego na temat obecności tej firmy w Warszawie. Będziemy trzymać rękę na pulsie.

Przejdźmy do tego, co najważniejsze. Warsaw Games Week 2017 pozwoli na ogranie głośnych gier na miesiące przed premierami.

Jako miłośnika sieciowych strzelanin, bardzo ucieszyła mnie możliwość przetestowania Call of Duty: WWII, osadzonego w realiach drugiej wojny światowej. Jeżeli wolicie bardziej futurystyczne klimaty, na pewno nie pogardzicie opcją spróbowania swoich sił w długo oczekiwanym Destiny 2. Dla fanów bijatyk wielką gratką będzie możliwość wzięcia udziału w Otwartych Mistrzostwach Polski Tekken 7, wchodzących w skład niezwykle prestiżowego Tekken World Tour.

 class="wp-image-578778"

Fani superbohaterów przetestują LEGO Marvel Heroes 2. PlayStation będzie reklamować rozgrywkę poszerzoną o nowy, społecznościowy wynalazek - PlayLink. Dla Sony WGW 2017 to także czas finałów ich e-sportowej PlayStation League, organizowanej we współpracy z ESL. Oczywiście to tylko część ze wszystkich głośnych gier i inicjatyw, jakie będą miały miejsce podczas tej imprezy. W ciągu następnych tygodni dowiemy się o kolejnych atrakcjach, jakie czekają na wszystkich odwiedzających EXPO XXI.

Jeżeli podobała się wam zeszłoroczna edycja wydarzenia, na T-Mobile Warsaw Games Week 2017 będziecie bawić się jeszcze lepiej. Zapewnia o tym organizator imprezy, który napisał dla Spider’s Web:

REKLAMA

Warsaw Games Week to jedyne wydarzenie w Polsce skierowane zarówno do tzw. „hardcorowych” graczy, jak i całych rodzin. (...) Nie zabraknie też esportu, którego w tym roku będzie jeszcze więcej. Z kolei dla najmłodszych graczy czekać będzie przygotowana z myślą o nich Strefa Junior. Wszystko to na jeszcze większej powierzchni wystawienniczej niż rok temu. Szczegółowe informacje nt. planowanych atrakcji będą zdradzane stopniowo w porozumieniu z poszczególnymi wystawcami więc prośba o cierpliwość. Natomiast już dziś możemy zapewnić, że każda kolejna edycja WGW będzie lepsza od poprzedniej i taki jest też plan na ten rok - Krzysztof Szulc, jeden ze współorganizatorów Warsaw Games Week.

Czekamy!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA