REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Zgrywanie filmów i muzyki z YouTube'a jeszcze nigdy nie było tak proste

Softorino YouTube Converter 2 to nowa wersja aplikacji do pobierania filmów z serwisów streamingowych, by odtwarzać je później w trybie offline. SYC 2 wbrew nazwie obsługuje nie tylko YouTube'a, ale też kilka innych popularnych platform wideo.

15.07.2017
19:14
Softorino YouTube Converter 2 SYC 2 pobieranie youtube offline mp3
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsza wersja Softorino YouTube Converter przykuła moją uwagę ze względu na deweloperów odpowiedzialnych za ten projekt. Ukraińscy programiści przygotowali wcześniej program Waltr, który pozwala na kopiowanie bezpośrednio do pamięci iPhone'ów i iPadów plików w formatach takich jak MKV i AVI. Nie da się tego zrobić wykorzystując iTunes.

Aplikacja Softorino nie są tanie, ale są za to starannie i pieczołowicie przygotowane. Działają tak jak powinny, a do tego mają przyjazny i schludny interfejs. YouTube Converter to kolejny program w portfolio Softorino, który ułatwia oglądanie filmów z YouTube'a w trybie offline i... bez reklam. Właśnie pojawiła się nowa wersja tej aplikacji.

Softorino YouTube Converter 2 SYC 2 pobieranie youtube offline mp3 class="wp-image-578299"

Co potrafi Softorino YouTube Converter 2?

Najważniejszą funkcją SYC 2 jest szybkie i bezproblemowe pobieranie filmów z serwisu YouTube na dysk twardy komputera. Pozwala to oglądać je w trybie offline, co docenią użytkownicy, którzy nie mogą wykupić abonamentu YouTube RED.

Aplikacja pozwala też wygodnie zgrywać filmy prosto do pamięci telefonów i tabletów z systemem iOS. SYC 2 obsługuje nawet bardzo stare iPody. Porzucone przez Apple'a sprzęty, dzięki aplikacji Softorino, mogą otrzymać drugie życie.

Softorino YouTube Converter 2 pozwala pobierać nie tylko wideo, ale też sam materiał audio. Dzięki temu z dowolnego klipu z YouTube'a można w łatwy sposób zrobić dzwonek do iPhone'a. Program jest dostępny na systemy macOS i Windows.

Softorino YouTube Converter 2 SYC 2 pobieranie youtube offline mp3 class="wp-image-578303"

Najważniejszą nowością w Softorino YouTube Converter 2, poza obsługą plików audio, jest wyszukiwarka zaimplementowana bezpośrednio w programie.

Dzięki niej można pobrać wideo lub sam plik audio z YouTube'a bezpośrednio w programie. Nie trzeba otwierać osobno przeglądarki, by wyszukać materiał. Softorino YouTube Converter 2 obsługuje też playlisty i może pobrać wiele plików jednocześnie. Na życzenie użytkownika może pobrać również napisy.

Twórcy SYC 2 chwalą się też tym, że ich aplikacja pozwala pobierać do trybu offline filmy w dowolnej rozdzielczości. Jeśli tylko twórca filmu wgrał odpowiedni plik na serwer, to program pozwoli pobrać klip w 4K w 60 klatkach na sekundę - a nawet materiały zarejestrowane w 360 stopniach.

Pliki na urządzenia mobilne można przesyłać kablem lub przez sieć Wi-Fi, a urządzenia użytkownika wykrywane są automatycznie.

Ścieżki audio wycięte z filmów mogą być wgrywane prosto do aplikacji Muzyka, a program sam doda metadane do utworów. Oprócz YouTube'a, który znalazł się w nazwie aplikacji, SYC 2 potrafi pobierać wideo z kilkudziesięciu innych serwisów, w tym np. Vimeo, Vevo i Daily Motion, a lista ma być uaktualniana.

Softorino YouTube Converter 2 SYC 2 pobieranie youtube offline mp3 class="wp-image-578301"

Użytkownicy iPhone'ów z pewnością docenią możliwość łatwego wgrywania dzwonków na telefon. Wystarczy kilka kliknięć, a plik audio zostanie wgrany na telefon, a nowy dzwonek pojawi się w ustawieniach. Dzięki Softorino YouTube Converter nie trzeba już w tym celu uruchamiać iTunes.

Interfejs aplikacji jest przejrzysty i nowoczesny.

W głównym oknie można podejrzeć kolejkę klipów do zgrania, a pod nią można wybrać tryb pracy SYC 2 - konwertowanie filmu do pliku wideo (rozdzielczość od 360p do 4K), pliku audio (format oryginalny, MP3 lub AAC) lub dzwonka (pełny lub przycięty do 30 sekund).

Aplikacja szacuje w locie, ile objętości będą miały pobierane pliki. Po wybraniu trybu pracy należy jeszcze wskazać, gdzie zostanie zapisany film (MacBook, sprzęty z iOS, iPad, biblioteka iTunes) i kliknąć jeden przycisk. Sprawdziłem to na różne sposoby i wszystko działa tak, jak należy.

Wyszukiwarka i mini-przeglądarka też działają tak, jak powinny. Można za jej pomocą odszukać konkretne filmy lub całe kanały i playlisty. Ta funkcja obsługuje jednak tylko YouTube'a. W przypadku pozostałych usług trzeba ręcznie wkleić link.

Softorino przedstawiło możliwości SYC 2 na klipie wideo.

Co ciekawe, firma nie umieściła filmu reklamującego swoją własną aplikację w serwisie YouTube, jak w przypadku poprzedniej wersji Softorino YouTube Converter. Płatna aktualizacja w postaci SYC 2 jest reklamowana na konkurencyjnej platformie Vimeo - która, swoją drogą, jest obsługiwana przez nową wersję.

Aplikacje do pobierania filmów z sieci do trybu offline cieszą się sporą popularnością, ale budzą też sporo kontrowersji. YouTube i podobne serwisy nie patrzy przychylnie na takie praktyki, ale nie przeszkadza to deweloperom w przygotowywaniu oprogramowania do tego celu, a użytkownikom w korzystaniu z takich narzędzi.

Czy korzystanie z takich aplikacji jak SYC 2 jest zgodne z prawem?

Sam mam mimo wszystko spore wątpliwości, które wyrażałem już przy premierze poprzedniej wersji SYC. Omijanie reklam to działanie na szkodę wydawców, a w dodatku w serwisie YouTube można znaleźć mnóstwo materiałów, które zostały umieszczone tam przez nieuprawnione osoby.

YouTube zwykle usuwa wideo łamiące prawa autorskie, ale nie robi tego od razu.

Nawet jeśli pirackie materiały znikną z YouTube'a, to użytkownicy dzięki takim aplikacjom jak SYC 2 mogą mieć je już zachowane na dysku. To podchodzi pod piractwo, zwłaszcza w przypadku pobierania z YouTube'a plików MP3 do aplikacji Muzyka, zamiast nabyć piosenkę ze sklepu iTunes Store.

REKLAMA

SYC 2 budzi we mnie mieszane uczucia. Nie postawiłbym tego oprogramowania na równi z aplikacjami do pobierania plików z torrentów, ale to narzędzie to prosta droga do nadużyć. Z drugiej strony, uciekając w banał, można powiedzieć, że nożem można pokroić chleb lub zabić, a liczą się intencje...

Nie wątpię, że narzędzie od Softorino zyska wielu zadowolonych użytkowników. To od ich sumienia zależy, jak je wykorzystają. Piratów może odstraszyć cena. SYC 2 wyceniono na 19,95 dol. Posiadacze poprzedniej wersji mogą zakupić nową aplikację ze zniżką 50 proc..

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA