Gry  / News

Legendarne Pokemony w Pokemon GO! Gracze muszą połączyć siły, aby je złapać

180 interakcji
dołącz do dyskusji

Niebawem do Pokemon GO trafi kolejna duża aktualizacja. Wraz z nią w świecie gry pojawią się legendarne stworki - te same, na które część z trenerów czeka jeszcze od premiery. Aby je złapać, trzeba będzie się naprawdę postarać.

Trenerzy Pokemonów już od miesiąca mogą brać udział w tak zwanych rajdach - grupowych walkach przeciwko potężnym wersjom pokemonów o ulepszonych statystykach. Teraz studio Niatic podbija stawkę jeszcze wyżej - do gry wkraczają legendarne stworki takie jak Lugia, Zapdos, Moltres czy Articuno.

Aby złapać legendarnego Pokemona, trzeba będzie się naprawdę postarać.

Walka oko w oko z legendarną bestią nie wchodzi w grę. Aby mieć cień szansy na złapanie niezwykle egzotycznego stworka, trenerzy muszą połączyć siły, biorąc udział w ściśle określonych czasowo i lokalizacyjnie wyzwaniach. Najpierw użytkownicy Pokemon GO zobaczą specjalny licznik, odliczający aż dwa dni (48 godzin) do wyklucia się legendarnego Pokemona. Po upływie tego czasu rozpocznie się wymagająca walka ze stworkiem. Jeżeli przed upływem określonego czasu uda się go pokonać, istnieje cień szansy na złapanie legendarnej bestii. Te będą tak silne, że producenci Pokemon GO nie pozwolą na obsadzanie nimi gymów.

Legendarne jaja mają pojawiać się na całym świecie, także polscy gracze raczej nie muszą obawiać się wykluczenia. Do tego aż 48 godzinny okres lęgu pozwoli na dobre zagospodarowanie czasu oraz przygotowanie się do wyzwania. Jeżeli w Pokemon GO gracie solo, to dla was kapitalna wiadomość. Na brak trenerów współuczestniczących w wydarzeniu raczej nie będziecie narzekać. Warto dodać, że pierwsze wspólne polowanie na legendarnego Pokemona odbędzie się Chicago podczas imprezy Pokemon Go Fest. Co ciekawe, jeżeli uczestniczący w wydarzeniu gracze polegną podczas walki z legendarnym bossem raidu, jego jaja nie pojawią się na innych kontynentach. Bardzo ciekawy mechanizm.

Legendarne Pokemony to najprawdopodobniej nie jedyna nowość z okazji rocznicowej aktualizacji do Pokemon GO. Będziemy was informować na bieżąco o innych nowościach dotyczących tej aplikacji.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst