REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Awaria sieci Plus: brak zasięgu i niedziałający internet mobilny

Trwa właśnie awaria sieci Plus. Kolejni użytkownicy zgłaszają brak zasięgu lub bardzo wolno działający internet mobilny. Operator potwierdził, że ma problemy.

Awaria sieci Plus: brak zasięgu i niedziałający internet mobilny
REKLAMA
536 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

W serwisie Downdetector pojawiły się dziesiątki zgłoszeń o problemach z działanem sieci Plus. Klienci operatora sygnalizują problemy z funkcjonowaniem internetu mobilnego oraz brak zasięgu na niektórych pasmach.

Mapa awarii sugeruje, że problemy występują w kilku miastach/regionach:

plus brak zasięgu

Operator potwierdził na Facebooku, że awaria rzeczywiście wystąpiła oraz zapewnił, że pracuje już nad jej usunięciem:

plus nie działa

Skontaktowaliśmy się z przedstawicielem operatora i czekamy na dodatkowe informacje. Jeśli się pojawią, zaktualizujemy ten wpis.

Aktualizacja: 

Mieliśmy chwilową awarię, która została szybko zdiagnozowana i usunięta i która tak naprawdę nie powinna ona mieć żadnego, lub co najwyżej znikomy wpływ, na możliwość korzystania z naszych usług przez klientów. Doszło do awarii sterownika stacji bazowych BSC i przez krótki czas na terenie województwa warmińsko-mazurskie nie działały usługi 2G, ale nie miało to żadnego wpływu na pozostałe systemy 3G (UMTS) oraz 4G(LTE) - powiedział w rozmowie ze Spider's Web Arkadiusz Majewski, Starszy Specjalista z Działu Komunikacji Korporacyjnej w Plusie.

REKLAMA

Majewski zaznaczył również, że skutki dla klientów powinny być minimalne, gdyż "od dłuższego czasu nakłaniamy klientów korzystających ze sprzętu 2G do przejścia na nowocześniejsze systemy komunikacji".

Przedstawiciel sieci Plus zaznaczył również, że "każdy klient ma oczywiście prawo do skorzystania z prawa do reklamacji, a w przypadkach dotyczących problemów z korzystaniem z usług każde takie zgłoszenie rozpatrujemy (operator - przyp. red.) indywidualnie, analizując okoliczności sprawy konkretnego abonenta". Arkadiusz Majewski w imieniu sieci Plus przeprosił klientów za wszelkie niedogodności.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA