REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto dwie nowe Nokie z najniższej półki cenowej

Nokia wraca do gry o rynek telefonów komórkowych. Po nowej Nokii 3310 pojawią się kolejne dwa odświeżone modele: Nokia 105 oraz Nokia 130.

17.07.2017
12:55
Nokia 105 i Nokia 130 zostały odświeżone.
REKLAMA
REKLAMA

Poprzednie wersje tych telefonów pojawiły się na rynku w 2013 roku i należały do absolutnie najniższej półki cenowej. Teraz postanowiono je odświeżyć i ponownie powalczyć o portfele najmniej zamożnych klientów. Dodatkowe funkcje? Zapomnijcie o nich. Telefony te nadają się praktycznie wyłącznie do dzwonienia i wysyłania SMS-ów. Nie ma w tym jednak nic złego, ponieważ nikt nie spodziewa się czegokolwiek więcej po urządzeniach kosztujących zaledwie kilkanaście dolarów.

Nokia 105 oraz Nokia 130 mają kilka punktów wspólnych.

Są wyposażone w całkiem duże ekrany o przekątnej 1,8”, łatwe w obsłudze latarki oraz radio FM. Zarówno nowa Nokia 105, jak też Nokia 130, będą dostępne w wersjach single oraz dual SIM. Dodatkowo do ich ładowania jest potrzebny standardowy przewód microUSB. Nowe telefony mają odpowiedzieć na potrzeby 4 miliardów najbiedniejszych osób z Afryki i Azji, które jeszcze nie posiadają żadnego telefonu. Możemy jednak podejrzewać, że, tak jak poprzednie modele, Nokia 105 oraz Nokia 130 będą dostępne również w Polsce. Może nie znajdziemy ich na sklepowych półkach, ale w sklepowych koszach z telefonami? Jak najbardziej.

 class="wp-image-578458"

Tańszy z dwóch zaprezentowanych modeli to Nokia 105, która dostępna będzie w niebieskim, białym i czarnym wariancie kolorystycznym. Producent zapewnia, że model ten cechuje się świetną ergonomią, co przy tak małym urządzeniu nie powinno nikogo dziwić. Akumulator o nieznanej pojemności pozwala na prowadzenie rozmów przez 15 godzin lub używanie telefonu w trybie czuwania przez miesiąc. Wbudowana pamięć pozwala na zapisanie 500 wiadomości oraz 2000 kontaktów. Nokia 105 nie ma aparatu, więc nie można nią robić zdjęć ani nagrywać filmów.

 class="wp-image-578459"

Aparat za to znalazł się w bardziej multimedialnym modelu Nokia 130. Jednak by cokolwiek nim zarejestrować, trzeba najpierw dokupić kartę microSD o pojemności 32 GB lub mniejszej. Dzięki niej będzie można też łatwo zamienić telefon w odtwarzacz muzyki. Dodatkowo obsługa Bluetooth sprawi, że będzie można do niego podłączyć bezprzewodowe słuchawki lub głośniki. Dzięki temu Nokia 130 będzie świetnym telefonem na wakacyjny lub weekendowy wypad i pozwoli na puszczanie ulubionej muzyki przy grillu lub ognisku. Model ten będzie dostępny w wariantach czerwonym, szarym oraz czarnym.

Polskie ceny obu Nokii nie są jeszcze znane.

Globalnie Nokia 105 ma kosztować 14,5 dol. w wariancie single SIM oraz 15 dol. w wariancie dual SIM. Z kolei cena Nokii 130 ma wynosić 21,5 dol. niezależnie od wybranego wariantu urządzenia. Oznacza to, że po uwzględnieniu podatków oba modele powinny kosztować w Polsce kolejno 69 oraz 99 zł. Jednak po przejrzeniu lokalnych cen innych telefonów Nokii podejrzewam, że trzeba będzie za nie zapłacić kolejno 99 oraz 149 zł.

REKLAMA

Jednak nowe Nokie nawet w wyższej cenie będą bardzo atrakcyjne. Model 130 oferuje przecież podobne możliwości do Nokii 3310 (2017), która kosztuje aż 269 zł i wielokrotnie udowadniałem, że jej cena ta była za wysoka i zupełnie niczym nieuzasadniona. Teraz zdecydowanie korzystniej będzie kupić Nokię 130.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA