1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

nc+ to opcja dla tych, którzy nie lubią tradycyjnej telewizji

Lokowanie produktu

Wiele osób z młodego pokolenia zarzeka się, że nie ogląda telewizji. Jasno wskazują powody, dla których tego nie robią. Po pierwsze, nie ma co oglądać, po drugie jest mnóstwo reklam, które przeszkadzają w seansie, a po trzecie, nie można oglądać różnych programów o tej porze, kiedy ma się na to ochotę. Czy jest dla tego jakaś alternatywa?

24.07.2017
21:25
nc+ łączy tradycyjną telewizję z nowoczesnym podejściem

Oczywiście, że jest ich parę – polski rynek powiększa się o kolejne serwisy VOD, które oferują nam dostęp do filmów i seriali za kilkanaście albo kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Zwykle większości tych seriali i filmów, które można obejrzeć na platfromach streamingowych, nie można jednocześnie zobaczyć w klasycznej telewizji. I jest to niewątpliwą wartością dodaną, bo zyskuje się dostęp do dodatkowych treści za relatywnie niską cenę.

Ale co, jeśli chcę oglądać programy dostępne na kanałach telewizyjnych, ale bez reklam i o określonych porach dnia? Ich przecież nie ma w popularnych serwisach VOD.

Jest i na to sposób. A tym sposobem jest nc+, które oferuje swoim abonentom platformę nc+ GO. Można powiedzieć, że ta platforma obala wszystkie trzy argumenty, które przytoczyłam we wstępie. Bo w nc+ GO zdecydowanie jest co oglądać, nie ma dodatkowych reklam i można oglądać mnóstwo ciekawych programów, w tym te, które wcześniej emitowane były w telewizji.

Dzięki nc+ możemy oglądać telewizję nie tylko przez dekoder, ale także na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfon czy tablet.

W uproszczeniu możemy powiedzieć, że nc+ GO to „mobilna telewizja”, ponieważ dzięki usłudze możemy oglądać na żywo nawet ponad 90 kanałów dostępnych w ofercie operatora. Co ciekawe, w ofercie nc+ GO znajdziemy nie tylko podstawowe kanały, ale również wszystkie kanały z rodziny CANAL+, kanały HBO, Cinemax czy FOX. Liczba kanałów jest uzależniona co prawda od posiadanego pakietu telewizyjnego, ale za duży plus można uznać fakt, że nc+ udostępnia klientom nc+ GO zupełnie za darmo i bez dodatkowych opłat.

nc+ GO dostępna jest jako aplikacja na urządzenia z systemami iOS, Android i Windows Phone, a także poprzez stronę internetową ncplusgo.pl.

Pozwala nam to wygodnie zabrać ze sobą swoją telewizję i ulubione programy na kilkudniowy wyjazd czy nawet dłuższy urlop. Co istotne, dostęp do nc+ GO, niezależnie od wybranego pakietu, dostajemy na 4 urządzenia, a jednocześnie możemy oglądać treści na dwóch z nich. Więc jeśli macie inne plany niż wasza druga połówka, możecie je zrealizować, choćby leżąc obok siebie na jednym kocu czy łóżku.

Ponadto w ramach nc+ GO otrzymujemy bezpłatny dostęp do tysięcy filmów, seriali i programów, a oprócz tego dziesiątki tytułów możemy wykupić za kilka czy kilkanaście złotych.

Do wyboru mamy np. najnowszy serial emitowany na TNT, Will, o młodym Williamie Szekspirze, produkcję Salvation, opowiadającą o studencie, który odkrywa, że za pół roku w Ziemię uderzy olbrzymia asteroida i zamierza uratować planetę, czy hitowego Belfra, który jest największą i najpopularniejszą produkcją CANAL+ ostatnich lat (PS. drugi sezon już jesienią).

Ale możemy obejrzeć także takie seriale jak Gra o tron (w tym najnowszy sezon!), ZOO, Królestwo zwierząt, Lucyfer, Brooklyn 9-9 czy Suits, który właśnie powrócił z nowym sezonem. Do wyboru mamy też mnóstwo filmów emitowanych m.in. na CANAL+: najnowszą produkcję Woody'ego Allena, Śmietanka towarzyska, ostatnią część przygód Bridget Jones czy Wołyń Wojtka Smarzowskiego. Niemniej bogata jest także oferta dla dzieci. I nie musimy się bać, że nasza pociecha włączy coś nieodpowiedniego dla osób w jej wieku albo będzie siedzieć z tabletem w dłoniach pół dnia - możemy ustawić kategorię wiekową, limit czasu oglądania, blokadę wyjścia i inne funkcje wpływające na bezpieczeństwo dzieci.

nc+ to nie tylko telewizja i aplikacja nc+ GO, ale także możliwość wykupienia internetu z określonym transferem danych i skorzystania z oferty na telefon.

Transfer internetu niewątpliwie przyda nam się w mobilnym urządzeniu (ale też w domu, bo możemy zamówić np. pakiet domowy, w którego skład wchodzi aż 100 GB!), aby móc cieszyć się tysiącami bezpłatnych tytułów do oglądania. A oferta na telefon pozwoli nam być w ciągłym kontakcie z rodziną i przyjaciółmi – za nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci i na telefony stacjonarne zapłacimy tylko kilkanaście złotych miesięcznie.

Wakacje to dobry czas, aby przemyśleć skorzystanie z usługi – paczki danych zabierzemy ze sobą wszędzie tam, gdzie chcemy, tak jak i urządzenie mobilne, na którym bez ograniczeń możemy oglądać ulubione seriale i filmy.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by zabrać tablet na plażę, włożyć słuchawki do uszu i opalać się, śledząc losy naszych ulubionych bohaterów. A gdy pogoda nie dopisze, rozsiąść się wygodnie w fotelu i nadrobić zaległości popkulturowe. A niczego nie przeoczymy – przeglądając w aplikacji nc+ GO program telewizyjny, możemy ustawić przypomnienie na kilka minut czy kilka godzin przed emisją danego programu. O stosownej porze pojawi się komunikat, że zbliża się oczekiwany seans.

A jak to wszystko wygląda w praktyce?

Przede wszystkim ważne jest to, że nc+ oferuje szeroką gamę pakietów – znajdzie się tu i coś dla tych, którzy chcą wydać kilkanaście złotych miesięcznie i dla tych, którzy mają większy budżet na cyfrową rozrywkę. Za najtańszy pakiet Start+ zapłacimy tylko 19,99 złotych miesięcznie (teraz do 3 miesięcy 0 zł!) i otrzymujemy w zamian 74 kanały (w tym 30 w jakości HD). Dodatkowo seniorzy w wieku co najmniej 75 lat otrzymają usługę HBO GO do 6 miesięcy zupełnie za darmo.

Pakiety podstawowe: Comfort+, Extra+ i Extra+ HBO to kolejno 39,99 zł (teraz 0 zł do 3 miesięcy) 59,99 zł (teraz 0 zł do 3 miesięcy) i 69,99 zł (teraz 59,99 zł do 3 miesięcy) miesięcznie. Oferty nie zawierają dostępu do kanałów Canal+, ale w ostatniej z opcji możemy zyskać aż 8 kanałów Canal+ do 3 miesięcy w prezencie. W tym pakiecie dostaniemy też dostęp do HBO GO za darmo na okres do 7 miesięcy.

Jeśli chcemy mieć dostęp do Canal+, ceny zaczynają się od 79,99 zł miesięcznie (teraz 0 zł do 3 miesięcy). nc+ przygotowało też dwa pakiety tematyczne: jeden dla osób lubiących oglądać sport, a drugi dla fanów kina. Pakiet sportowy to koszt 99,99 zł miesięcznie (teraz 0 zł do 3 miesięcy). Znajdziemy w nim takie kanały sportowe jak: Canal+ Sport, Canal+ Sport 2, nSport+, TVN Turbo HD czy Eurosport 1 w wersji HD. Łącznie dostępnych jest aż 14 kanałów sportowych.

Wersja dla amatorów kina to z kolei 129,99 zł miesięcznie (teraz 0 zł do 3 miesięcy) i 159 kanałów, a w tym aż 37 kanałów filmowych takich jak m. in.: Canal+, Canal+ Film, Canal+ Seriale, HBO, Cinemax HD, Cinemax 2 HD, Ale kino+, 13 Ulica, BBC w wersji HD i FOX HD.

Jeśli chcemy mieć dostęp do wszystkich usług, zapłacimy 199,99 zł miesięcznie, decydując się na pakiet VIP+ Max.

Oferta nc+ pozwala na wybranie oprócz pakietu telewizyjnego także dostępu do internetu i usług telefonicznych.

Do każdej oferty telewizyjnej możemy dołączyć pakiet internetu i telefonię komórkową. Mamy do wyboru opcje 10 GB (19,99 zł miesięcznie, teraz 0 zł do 3 miesięcy), 35 GB (34,99 zł miesięcznie, teraz 0 zł do 3 miesięcy) lub 100 GB miesięcznie (59,99 zł miesięcznie, teraz 0 zł do 3 miesięcy). Co ważne, osoby, które wybiorą najwyższy pakiet danych, otrzymają od nc+ specjalny bonus – usługę „TV w kieszeni”, dzięki której oglądając treści na nc+ GO nie będą zużywali pakietu danych. Dostęp do sieci komórkowej w nc+ kosztuje 19,99 zł miesięcznie (teraz 0 zł miesięczne do 3 miesięcy). Za tę cenę dostajemy rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i na telefony stacjonarne bez limitu na terenie Polski i unii Europejskiej, a za 5 GB internetu, z których 400 MB możemy wykorzystać bezpłatnie w UE, zapłacimy 6 zł miesięcznie dodatkowo.

Wyróżnikiem oferty nc+ na tle innych tego typu usług jest też warta wspomnienia aplikacja Start. Mając wiele kanałów, trudno przeglądać za każdym razem rozkład telewizyjny na cały dzień. A ten program ma nam właśnie w tym pomóc.

Aplikacja „Start” wyświetla najlepsze tytuły polecane na dany dzień wraz z krótkim opisem i zwiastunem.

Dzięki temu nie tracimy czasu i dostajemy szybką podpowiedź, co warto obejrzeć. Ponadto ułatwia ona też dostęp do takich funkcji dekodera jak: program tv, moje nagrania, nc+go i tv rachunek.

Oferta nc+ łączy tradycyjną telewizję z nowoczesnym podejściem. Dla widza, który przyzwyczajony jest do tradycyjnego modelu oglądania, może być sposobem na zrozumienia, jak świetne są nowe technologie. A ci, którzy uważają, że z telewizji już "wyrośli", mogą przekonać się, że nie musi ona nas zrażać do siebie starą formułą. Bo jest co oglądać i to w taki sposób, jak jest nam wygodnie.

Lokowanie produktu
Najnowsze