REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

W Białymstoku otwarto pierwszy e-sportowy pub dla graczy. Zaglądamy do środka i sprawdzamy komputery

Dawniej na każdym rogu powstawała knajpa z sushi. Potem nastał czas wege-burgerów. Teraz lokale dla graczy wyrastają niczym grzyby po deszczu. Ten w Białymstoku - Games United eSports Pub - ma się wyróżniać na tle pozostałych. Jego założyciele chwalą się, że to pierwszy lokal stworzony z myślą o profesjonalnych e-sportowych rozgrywkach.

13.07.2017
11:54
Oglądamy Games United - pierwszy e-sportowy pub w Białymstoku
REKLAMA
REKLAMA

Games United eSports Pub nie chce być kolejnym zwyczajnym lokalem dla graczy. Chociaż również tutaj klienci pograją na Xboksie oraz pobawią się przy planszówkach, najważniejszą częścią białostockiego pubu jest strefa przygotowana z myślą o e-sporcie. W niej znajdują się potężne komputery podłączone do szybkiej sieci światłowodowej, mające spełnić oczekiwania najbardziej wymagających fanów e-sportowych rozgrywek. Postanowiliśmy dokładniej przyjrzeć się tym maszynom i przepytać właścicieli lokalu:

Szymon Radzewicz, Spider’s Web: Okej, macie światłowód. Ale jaki?

Maciej Szamborski, Games United: Pub zaopatrywany jest w szerokopasmowe, dedykowane łącze światłowodowe o prędkości 1000Mb/s, dodatkowo chronione przed atakami DDoS. Dostawcą jest lokalny, wiodący provider – firma KOBA.

Czy na PC jest zainstalowane specjalne oprogramowanie, używane podczas profesjonalnych e-sportowych turniejów?

Testujemy kilka rozwiązań, które zapewnią maksymalne bezpieczeństwo naszym gościom. Oczywiście, na każdym komputerze w Games United eSport Pub zostało zainstalowane oprogramowanie wymagane przez administratorów lig. Obsługa jest przygotowana także – na życzenie klienta – na zainstalowanie konkretnego oprogramowania.

Osoby zatrudnione w lokalu muszą się znać na grach wideo? Na e-sporcie?

Podstawowymi kryteriami, stawianymi przed kandydatami do pracy w Games United eSport Pub były przede wszystkim umiejętności pracy w zespole i komunikatywność. Tak się złożyło, że do pracy zgłosiło się sporo osób, które lubią gry i w nie grają na co dzień. Dzięki temu dobrze się czują w pracy w naszym pubie.

Jak to wygląda z grami - prowadząc taki biznes trzeba mieć od dystrybutora specjalne pozwolenie?

Nie udostępniamy gier, a jedynie hardware oraz dbamy o najnowsze aktualizacje do gier. Współpracujemy z takimi firmami, jak Techland, Cenega, czy CDP.PL. Aby zagrać w ulubioną grę, każdy gość Games United eSport Pub powinien posiadać konto do swojej ulubionej gry albo przyjść do nas i poprosić o pomoc w założeniu takiego konta.

Są też Xboksy. Nie ma PlayStation… Sony dalej nie pozwala, aby w pubach znajdowały się PS4?

Decyzje zarówno Sony, jak i pozostałych firm wynikają z ich wewnętrznych potrzeb i ustaleń, na które my nie mamy wpływu.

Dyplomatycznie. Salę e-sportową można wynająć na wyłączność? Na przykład na firmową imprezę?

Tak, jak najbardziej. Jesteśmy na etapie ustalania pakietów wraz z cennikami. Na pewno zaproponujemy obsługę techniczną i prowadzenie sceny przez hosta, jak również open bar lub dedykowany catering. Zapytania prosimy kierować na adres: kontakt@gamesunited.pub

Do jakich klientów adresujecie lokal? To ciche i spokojne miejsce czy gwarny i głośny bar dla młodzieży?

Lokal zaprojektowany jest na bazie długiego prostokąta. Po jednej stronie mamy scenę z komputerami, po drugiej bar. Samą scenę możemy „odciąć” od reszty baru poprzez otwarcie jednego z naszych ekranów do rzutników, tworząc atmosferę sprzyjającą skupieniu podczas rozgrywki.

REKLAMA

Najważniejsze pytanie - na czym dokładnie będą grać klienci odwiedzający pub?

W Games United eSports Pub goście będą mieli do dyspozycji komputery z płytą główną MSI B25OM PRO-VDH i procesorem Intel I5-7500 3,4 Ghz oraz kartą graficzną MSI GeForce GTX 1060 6GT OCV1, pamięcią RAM – Corsair Vengeance DDR4 LPX 2*8GB CL14 2400. Dysk twardy SSD to 120 GB, a HDD to 1 TB, zaś obudowa to Corsair VS450. Pub korzysta z ultrapanoramicznych monitorów LG 34UC79G, 144Hz, 21:9.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA