REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Wielu na to czekało. W mobilnej wersji Kalendarza Google w końcu pojawił się drag & drop

Nie jest to żadna rewolucyjna funkcja, ale z pewnością ucieszy wszystkich użytkowników Kalendarza Google. W najnowszej wersji aplikacji mobilnej Google Calendar zmiana godziny zaplanowanego wydarzenia została genialnie zaktualizowana.

19.07.2017
20:37
Aktualizacja Google Calendar
REKLAMA
REKLAMA

Jak dotąd, kiedy godzina jakiegoś ważnego spotkania zapisanego w naszym kalendarzu uległa zmianie, trzeba było ten zapis otworzyć w naszej aplikacji mobilnej i zmienić godzinę ręcznie.

Aktualizacja Google Calendar to zmieni!

Aktualizacja Google Calendar class="wp-image-579137"

Czekając na aktualizację dla naszych telefonów, zmianę zilustrujemy zrzutem od 9to5google.com

Tak, wiem że opisuję jedną z najnudniejszych funkcji na świecie, ale wytrzymajcie jeszcze chwilę. Od teraz, czyli od wersji Google Calendar 5.7.29, jakiś geniusz dodał… dotykową obsługę wydarzeń.

Chodzi o to, że od teraz w mobilnej apce każde zapisane wydarzenie, na przykład „wizyta u dentysty – 15:00 – 22:00” można przenieść na inny blok czasowy, po prostu przesuwając je na nową pozycję w naszym kalendarzu. Nie jest to oczywiście żadna rewolucyjna funkcja, której nikt, nigdy wcześniej nie wymyślił. Żeby daleko nie szukać: ten sam sposób dostępny jest od dawna np. w Business Calendar 2. Niemniej jednak nowa funkcja sprawia, że chyba po raz pierwszy w życiu czekam na aktualizację aplikacji do mojego kalendarza.

REKLAMA

No i mam nadzieję, że Google nie spocznie na laurach. Skoro jesteśmy już przy takich detalach, to chciałbym również mieć błyskawiczną możliwość zmiany kalendarza, w którym zapisałem sobie jakieś wydarzenie. No i skoro mogę już przesuwać je po rozpisce godzinowej, to chciałbym móc je też wydłużać i skracać, za pomocą jakichś multi-dotykowych gestów.

Jeśli nie widzicie jeszcze aktualizacji Kalendarza Google do wersji 5.7.29 to nie traćcie wiary. Update wypuszczany jest falami i w końcu dotrze do waszego telefonu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA