1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

GTA 2 - złapane smartfonem #82

Lokowanie produktu

And remember, respect is everything!

02.06.2017
19:14
tookapic, samsung galaxy a5 2017, złapane smartfonem

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Weekend czas zacząć, a jak weekend, to i czas na gry. Jeśli gra, to GTA. A jak Grand Theft Auto, to GTA 2.

Tytuł dzisiejszego kadru jest oczywisty dla każdej osoby, która miała okazję grać w drugą odsłonę hitowej serii GTA. Dzisiejsze zdjęcie przypomniało mi o charakterystycznym widoku z kamery umieszczonej nad ulicami. Podobne obrazki oglądaliśmy przez dziesiątki godzin grając w grę Rockstara, mimo że wielu z nas było o wiele za młodych na tego typu rozrywkę. Pierwsze słowa wypowiedziane w grze ("And remember, respect is everything!") pamiętam do dziś.

Sama fotografia powstała z piętnastego piętra wieżowca. Żałuję, że na statycznym obrazku nie widać ruchu, bowiem samochody wyjeżdżające z podziemnego parkingu wyglądały z tej wysokości jak miniaturki.

W zdjęciu tego typu najważniejsze jest zachowanie perspektywy, choć w praktyce nie uda nam się uzyskać idealnego widoku od góry. Aparat nie jest zawieszony idealnie nad ulicą, ponieważ fotografowałem z balkonu, a to powoduje pewne nachylenie perspektywy. Od czego są jednak programy do edycji? Wiele aplikacji do obróbki, w tym Snapseed, VSCO, czy nawet Instagram, mają opcję prostowania perspektywy. Obok balansu bieli jest to jedna z najważniejszych funkcji.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze