1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Urban Typography 3 / Central - złapane smartfonem #110

Lokowanie produktu

Trzecie zdjęcie z serii „miejska typografia”.

30.06.2017
22:26
tookapic, złapane smartfonem, samsung galaxy a5 2017

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dziś kadr, który będzie doskonale znany wszystkim mieszkańcom Białegostoku. Central - dawniej jeden z największych domów handlowych PSS Społem, dziś jest reliktem przeszłości, w którym zatrzymał się czas. Wiele osób uważa to za zaletę, a sam budnek, ze swoim charakterystycznem neonem na dachu, trafił na szlak architektury PRL.

Zdjęcie zrobiłem w ramach serii „urban typography”, czyli obecnego tematu tygodnia na Tookapic. Kobieta przechodząca pod logotypem pojawiła się zupełnie przypadkowo, ale idealnie wpasowała się w klimat tego miejsca. Szybko wyciągnąłem smartfona, żeby zdążyć zrobić zdjęcie zanim opuści ona kadr. Migawkę wywzwoliłem w momencie, kiedy kobieta była w centralnym punkcie zdjęcia, co w zamyśle ma nawiązywać do nazwy sklepu.

Obróbka zamknęła się w dodaniu presetu A8 w aplikacji VSCO. Tak naprawdę zrobił on niewiele, a najwidoczniejszym efektem jest obniżenie kontrastu i ujednolicenie tonacji. Zdjęcie zaczęło wyglądać jak wyciągnięte z archiwum, a właśnie na takim efekcie mi zależało.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze