1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Foto

Odmowa dostępu - złapane smartfonem #102

Godzina 4:43, Londyn powoli zaczyna budzić się do życia.

tookapic, samsung galaxy a5 2017, złapane smartfonem

Dzisiejsze zdjęcie dnia zrobiłem przed piątą rano, czekając przed hotelem na bus dojeżdżający do lotniska. Jak się okazuje, Heathrow o tak wczesnej porze może działać naprawdę szybko i sprawnie. Powrót do Polski był wyjątkowo bezproblemowy.

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Przed hotelem moją uwagę przykuł znak X utworzony przez przecinające się ślady samolotów na niebie. Chciałem go zestawić z napisem „Access” widocznym przed hotelem (stąd tytułowa odmowa dostępu), ale niestety obiektyw smartfona był za wąski, żeby jednocześnie pokazać asfalt i niebo.

Od czego jest jednak tryb panoramy? Kucnąłem, żeby wprowadzić ciekawszą perspektywę i zrobiłem pionową panoramę, na której zmieściło się wszystko, co chciałem.

Jeśli chodzi o obróbkę, tym razem zupełnie się nie ograniczałem. Zacząłem od filtra E1 w aplikacji VSCO, ale czegoś mi brakowało. Jako że w samolocie miałem sporo czasu na zabawę ze zdjęciem, obróbkę dokończyłem w Lightroomie, gdzie wyciągnąłem z kadru wszystko, co się dało. Globalną edycją możecie zobaczyć na suwakach Lightrooma na poniższym zrzucie ekranu.

tookapic, samsung galaxy a5 2017, złapane smartfonem

Do tego doszło jeszcze kilka korekt lokalnych wprowadzonych w formie gradientów. Jak widać, mocno przyciemniłem niebo, aby ślad w formie X był jak najbardziej kontrastowy. Wyciągnąłem też nieco detali z budynku pokrytego cieniem na środku kadru. Nie pożałowałem też wyrazistości.

W efekcie na zdjęciu ewidentnie widać dość agresywną obróbkę, ale rezultat przypadł mi do gustu.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu