1. SPIDER'S WEB
  2. Foto

Tak żyć. - złapane smartfonem #101

Jak żyć? Właśnie tak. No, chyba że trochę dalej od lotniska.

Tookapic, samsung galaxy a5 2017, złapane smartfonem

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Wyjazdy służbowe to teoretycznie świetna okazja do złapania kilku ciekawych kadrów, zwłaszcza kiedy prowadzi się projekt 365. Nic nie wpływa na radość fotografowania tak, jak nowe otoczenie.

Niestety w praktyce zawsze wychodzi tak, że brakuje czasu nawet na obowiązki, a co dopiero na chwilę z aparatem tylko dla siebie. Po całym dniu nagrywania i fotografowania lustrzanką znalazłem jednak chwilę na wieczorny spacer, podczas którego powstał dzisiejszy kadr.

Właściwie na pierwszy rzut oka widać, że zdjęcie zostało zrobione w Wielkiej Brytanii. Jestem właśnie w Londynie, gdzie spędzam noc tuż przy lotnisku Heathrow, na którym zamierzam złapać poranny lot do Warszawy.

Heathrow kojarzy mi się ze wszystkim, co najgorsze. To moloch pełen ludzi, w którym rzadko kiedy loty odbywają się o czasie. Nigdy nie sądziłem, że 10 minut od lotniska można spotkać tak sielankowe kadry.

Zdjęcie obrobiłem w aplikacji VSCO korzystając z filtra E3, w którym przygasiłem światła, a do tego lekko ociepliłem balans bieli. Do tego dodałem też sporo przejrzystości (clarity), aby podbić wyrazistość cegieł. Kadr przyciąłem do podłużnego formatu 16:9, ponieważ w standardowych proporcjach dół był zbyt nudny i jednolity.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu