REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Nowa aktualizacja Facebooka niemal ucegliła Xperię Z1. Lepiej odinstaluj aplikację

Jeśli ty również masz problemy ze starszymi smartfonami Sony Xperia, nie wiń telefonu. To najpewniej wina aktualizacji Facebooka.

Masz problemy z Xperią Z1? To wina aplikacji Facebooka
REKLAMA
387 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Od kilku dni użytkownicy smartfonów Sony Xperia Z1 masowo zgłaszają problemy ze swoimi urządzeniami. Telefony zaczynają działać zupełnie nieprzewidywalnie.

Xperie przestają reagować na dotyk, zamrażają się na przypadkowym ekranie i po krótkiej chwili restartują się. Taki proces zachodzi dosłownie co kilka minut, co sprawia, że telefony stają się nieużywalne. Czasami dochodzi do tego problem z bardzo silnym nagrzewaniem się akumulatora.

Taka sytuacja kilka dni temu pojawiła się w smartfonie mojego brata. Początkowo sądziłem, że smartfon zaczął się psuć ze starości, bo przecież urządzenie ma już swoje lata. Ze zdziwieniem odkryłem jednak, że od kilku dni z identycznym problemem boryka się mnóstwo użytkowników Xperii Z1.

Sony Xperia Z1 problem - restarty, nie reaguje na dotyk, nagrzewa się class="wp-image-574094"

W sklepie Google Play widać dosłownie zalew opinii, w której rozgoryczeni użytkownicy Xperii Z1 wystawiają Facebookowi najniższą ocenę i piszą o wspomnianych problemach.

Pojawiają się też pojedyncze zgłoszenia tych samych problemów w przypadku Xperii Z i Xperii Z1 Compact. Zgłoszeń jest jednak niewiele, więc trudno stwierdzić, czy awarie są ze sobą powiązane.

Jeśli twoja Sony Xperia Z1 również zaczęła działać nieprzewidywalnie, winą jest… aktualizacja Facebooka.

Okazuje się, że wszystkie problemy Xperii ustępują po odinstalowaniu aplikacji Facebooka. Winowajcą jest najprawdopodobniej ostatnia aktualizacja z numerem 129.0.0.29.67. Na razie jedynym sposobem na usunięcie awarii jest zupełne odinstalowanie Facebooka. Messenger może pozostać na smartfonie.

Taki zabiegł naprawił problem w smartfonie mojego brata, ale jeden z naszych czytelników poinformował nas, że w jego przypadku nie pomogło nawet przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych. Może się więc okazać, że w niektórych przypadkach usterka jest znacznie poważniejsza.

Skontaktowałem się z polskim oddziałem Facebooka, ale nie mam dobrych informacji.

Sony Xperia Z1 problem - restarty, nie reaguje na dotyk, nagrzewa się class="wp-image-574093"

Poprosiłem polski oddział Facebooka o komentarz do tej sytuacji, ale pierwsza odpowiedź nie napawa optymizmem. Polski oddział nie był świadomy istnienia problemu, ale sprawa trafiła już na tapet i dostałem informację, że oddział skieruje się w stronę globalnych zasobów.

Jak tylko otrzymam komentarz w tej sprawie, zaktualizuję tekst.

REKLAMA

Podsumowując, jeśli masz problem ze swoją Xperią, odinstaluj aplikację Facebooka.

Jeśli to nie pomoże, sprawa może być poważna. Zanim oddasz telefon do serwisu, sugeruję poczekać kilka dni na stanowisko Facebooka odnośnie tej sprawy. Jeśli okaże się, że w części telefonów aktualizacja spowodowała większe problemy, może nas czekać duża akcja serwisowa.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA