REKLAMA

Microsoft znowu w tyle za Sony. Tegoroczne E3 zdominuje Playstation VR

Nie jest jasne czy PlayStation VR to nowa era rozrywki, czy chwilowy bzik na miarę Kinecta. Wiemy jednak jedno na pewno: Microsoft na E3 2017 nie pokaże na to żadnej odpowiedzi, co najwyżej obietnice.

07.06.2017 17.55
Tegoroczne E3 bez Xbox VR, Sony może spać spokojnie
REKLAMA
REKLAMA

PlayStation VR to prawdopodobnie najbardziej umiejętne wejście w rynek związanej z VR rozrywki do tej pory. Sprzęt sam w sobie może nie ma najlepszych parametrów na rynku, ale po zestawieniu ich z ceną, łatwością obsługi i dostępnym oprogramowaniem okazuje się, że Sony budzi najwięcej zaufania wśród graczy.

W efekcie gogle sprzedają się bardzo dobrze. Co prawda to pojęcie dość relatywne, bowiem od premiery do lutego 2017 roku (ostatnie oficjalne dane) sprzedało się ich niecały milion, ale to i tak znacznie więcej niż zakładano.

Czy wirtualna rzeczywistość przyjmie się w grach? Jestem przekonany, że tak, choć to nadal nie jest oczywiste. Jeżeli mam rację, to jedno jest pewne. W kategorii konsol do gier Sony nie będzie miał na razie rywala.

Microsoft nie pokaże wirtualnej rzeczywistości na targach E3 2017, najbardziej prestiżowej imprezie gamingowej roku.

Właściwie, to jak ktoś uważnie słuchał Microsoftu, to nie powinien być zaskoczony. Od samego początku firma mówiła, że Xbox One „Scorpio” pojawi się w sprzedaży w tym roku, ale jego system operacyjny zostanie uzupełniony o moduł Windows Mixed Reality (platforma Microsoftu do obsługi, między innymi, VR-u) dopiero w przyszłym. Można było jednak się łudzić.

Tymczasem Alex Kimpan – człowiek odpowiedzialny między innymi za HoloLens – potwierdził w wywiadzie z Polygonem, że Microsoft na razie chce się skupić na pecetach jeśli chodzi o rzeczywistość wirtualną i rozszerzoną „z uwagi na możliwości i elastyczność tych urządzeń”.

Kipman powiedział jednak coś nowego. Wyraził, że jego zdaniem gogle VR nie powinny używać przewodów, bo to zbyt ograniczające dla użytkownika. To oznacza, że hipotetyczne gogle VR dla Xboxa będą używały techniki bezprzewodowej.

REKLAMA

Nie jest jasne czy Microsoft sam stworzy takie gogle, czy raczej – tak jak w przypadku pecetów – otworzy się na partnerów. Wiemy w zasadzie tylko tyle, że Xbox One „Scorpio” rzekomo „ma wystarczającą wydajność by zapewnić wspaniałe doświadczenia VR” oraz że jego oprogramowanie to umożliwi dopiero w kilka lub kilkanaście miesięcy po jego premierze, rzekomo planowanej na piątek, 13 października bieżącego roku.

Ciekawe ile do tego czasu gogli PlayStation VR sprzeda Sony…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA