1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Podróże

Zaplanuj idealne wakacje. TOP porównywarek ofert, hoteli i wczasów w Polsce i za granicą

Wziąłeś w końcu upragniony urlop i zastanawiasz się jak możesz go turystycznie wykorzystać? Internet jest pełen porównywarek ofert biur podróży, hoteli i wczasów w Polsce i za granicą. Przyjrzyjmy się tym najpopularniejszym.

Jak zaplanować wakacje? TOP porównywarek ofert, hoteli i wczasów

Każdy ma nieco inną receptę na udane wczasy. Jedni lubią jeździć na stopa i spać pod namiotem, drudzy preferują "all inclusive" i zaplanowanymi co do godziny aktywnościami, a jeszcze inni wolą samodzielnie przemierzać nowe miejsca wypożyczonym samochodem.

Ci, którzy planowanie i logistykę wolą oddać biurom podróży są zapewne zaprawieni w korzystaniu z porównywarek wakacji. Na ich stronach możemy znaleźć oferty z wielu agencji, stron typu Groupon czy Flipo.

Biznes porównywarek najczęściej kręci się dzięki prowizjom. Nie płaci ich jednak klient, bo wówczas poszedłby bezpośrednio do biura podróży, a samo biuro. Dzięki temu użytkownicy mogą w łatwy sposób porównywać wszystkie oferty dostępne na rynku. Przyjrzyjmy się więc najpopularniejszym porównywarkom.

TravelDeal

Porównywarka ofert, w której spodobał mi się moduł mapy. Naniesione są na nią różne hotele na całym świecie, choć brakuje mi tu możliwości filtrowania ofert względem ceny. Dzięki tagom z dołu strony możemy szybko przenieść się do ofert z interesującego miejsca.

Można tu znaleźć oferty wycieczek z Groupon Travel, Travelist, Triverna, Tui, MyDeal, Kuptravel, FastDeal, eHoliday, a także hoteli z Booking.com, Hotels.com, Agoda, AccorHotels, Best Western, Getaroom.

Mytravel

Działają w branży już dekadę i przez ten czas z ich usług skorzystało 400 tys. turystów. Są jednocześnie agencją turystyczną ze stacjonarnymi biurami, jak i porównywarką ofert.

W ofercie mają touroperatorów takich jak Wezyr, Neckermann, Itaka, Grecos Holiday, Exim Tours czy Net Holiday. Można tu porównać bilety lotnicze i autokarowe oraz ubezpieczenie turystyczne, a wycieczki kupić na raty za pośrednictwem Sygma Bank.

EasyGo

Istnieją na rynku od 18 lat i są portalem największej grupy e-travel w kraju Enovatis S.A. Znajdziemy tu 500 tys. ofert wyjazdowych, bilety lotnicze 400 przewoźników i miejsca hotelowe w 90 tys. obiektów.

Moim zdaniem jest to również najładniejszy serwis z prostą obsługą.

Lastminuter

A kto to wygląda jakby z początku zeszłej dekady? To Lastminuter od Fly4free.pl. Mimo dość przestarzałego wyglądu serwis przegląda się zaskakująco wygodnie. Możemy tu sprawdzać jak kształtowała się cena za daną wycieczkę w przeszłości, aby nie nabierać się na obniżkę zaraz pod podwyżce.

Zmarnowano tu niestety potencjał alertów, gdyż ustawić możemy jedynie przedział cenowy, ale już nie destynację czy liczbę dni za granicą.

Travelplanet

Przez 16 lat istnienia porównywarka obsłużyła 890 tys. turystów. Od 2005 roku firma notowana jest na warszawskiej giełdzie. Porównywarka zapewnia ochronę w razie upadłości operatora, a także daje pewność kupna wycieczki w najniższej cenie.

TravelOne

TravelOne to grupa 82 portali, z których część zorientowana jest na narciarstwie, biletach lotniczych, hotelach i domach do wynajęcia. Znaleźć możemy tu także serwisy dla konkretnych krajów, np. chorwacja.pl i grecja.com.pl.