REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Podróże

Zaplanuj idealne wakacje. TOP porównywarek ofert, hoteli i wczasów w Polsce i za granicą

Wziąłeś w końcu upragniony urlop i zastanawiasz się jak możesz go turystycznie wykorzystać? Internet jest pełen porównywarek ofert biur podróży, hoteli i wczasów w Polsce i za granicą. Przyjrzyjmy się tym najpopularniejszym.

30.06.2017
10:43
Jak zaplanować wakacje? TOP porównywarek ofert, hoteli i wczasów
REKLAMA
REKLAMA

Każdy ma nieco inną receptę na udane wczasy. Jedni lubią jeździć na stopa i spać pod namiotem, drudzy preferują "all inclusive" i zaplanowanymi co do godziny aktywnościami, a jeszcze inni wolą samodzielnie przemierzać nowe miejsca wypożyczonym samochodem.

Ci, którzy planowanie i logistykę wolą oddać biurom podróży są zapewne zaprawieni w korzystaniu z porównywarek wakacji. Na ich stronach możemy znaleźć oferty z wielu agencji, stron typu Groupon czy Flipo.

Biznes porównywarek najczęściej kręci się dzięki prowizjom. Nie płaci ich jednak klient, bo wówczas poszedłby bezpośrednio do biura podróży, a samo biuro. Dzięki temu użytkownicy mogą w łatwy sposób porównywać wszystkie oferty dostępne na rynku. Przyjrzyjmy się więc najpopularniejszym porównywarkom.

TravelDeal

Porównywarka ofert, w której spodobał mi się moduł mapy. Naniesione są na nią różne hotele na całym świecie, choć brakuje mi tu możliwości filtrowania ofert względem ceny. Dzięki tagom z dołu strony możemy szybko przenieść się do ofert z interesującego miejsca.

Można tu znaleźć oferty wycieczek z Groupon Travel, Travelist, Triverna, Tui, MyDeal, Kuptravel, FastDeal, eHoliday, a także hoteli z Booking.com, Hotels.com, Agoda, AccorHotels, Best Western, Getaroom.

 class="wp-image-574845"

Mytravel

Działają w branży już dekadę i przez ten czas z ich usług skorzystało 400 tys. turystów. Są jednocześnie agencją turystyczną ze stacjonarnymi biurami, jak i porównywarką ofert.

W ofercie mają touroperatorów takich jak Wezyr, Neckermann, Itaka, Grecos Holiday, Exim Tours czy Net Holiday. Można tu porównać bilety lotnicze i autokarowe oraz ubezpieczenie turystyczne, a wycieczki kupić na raty za pośrednictwem Sygma Bank.

 class="wp-image-574846"

EasyGo

Istnieją na rynku od 18 lat i są portalem największej grupy e-travel w kraju Enovatis S.A. Znajdziemy tu 500 tys. ofert wyjazdowych, bilety lotnicze 400 przewoźników i miejsca hotelowe w 90 tys. obiektów.

Moim zdaniem jest to również najładniejszy serwis z prostą obsługą.

 class="wp-image-574847"

Lastminuter

A kto to wygląda jakby z początku zeszłej dekady? To Lastminuter od Fly4free.pl. Mimo dość przestarzałego wyglądu serwis przegląda się zaskakująco wygodnie. Możemy tu sprawdzać jak kształtowała się cena za daną wycieczkę w przeszłości, aby nie nabierać się na obniżkę zaraz pod podwyżce.

Zmarnowano tu niestety potencjał alertów, gdyż ustawić możemy jedynie przedział cenowy, ale już nie destynację czy liczbę dni za granicą.

 class="wp-image-574849"

Travelplanet

Przez 16 lat istnienia porównywarka obsłużyła 890 tys. turystów. Od 2005 roku firma notowana jest na warszawskiej giełdzie. Porównywarka zapewnia ochronę w razie upadłości operatora, a także daje pewność kupna wycieczki w najniższej cenie.

 class="wp-image-575160"

TravelOne

TravelOne to grupa 82 portali, z których część zorientowana jest na narciarstwie, biletach lotniczych, hotelach i domach do wynajęcia. Znaleźć możemy tu także serwisy dla konkretnych krajów, np. chorwacja.pl i grecja.com.pl.

REKLAMA
 class="wp-image-575162"
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA