REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Wacom stworzył alternatywę dla Surface Pen. Jest tańsza i zadziała też z iPadem

Jeśli nie chcesz wydawać 450 zł na nowe piórko Surface Pen, Wacom Bamboo Ink to tańsza alternatywa, która dodatkowo zadziała z iPadem.

Microsoft Surface Pen - alternatywy
REKLAMA
REKLAMA

Nowe Pióro Surface, które zadebiutowało razem z Surface’em Pro, niewątpliwie ma dużo zalet, ale trudno usprawiedliwić jego cenę wynoszącą 450 zł. Niedawno przedstawiłem alternatywne systemy do cyfrowego rysowania, ale jeśli koniecznie chcesz korzystać z Surface Pro, sprawdź nowe piórko Bamboo Ink.

Wacom Bamboo Ink, czyli jedno piórko do wielu urządzeń.

wacom bamboo ink class="wp-image-568450"

Wacom Bamboo Ink to piórko stworzone do współpracy z Windowsem 10, ponieważ zostało zbudowane zgodnie ze specyfikacją Microsoft Pen Protocol, która narzuca wygląd, funkcjonalność i działanie rysika. Piórko zadziała z każdym komputerem obsługującym Microsoft Pen Protocol, czyli w praktyce z serią Surface, ale także wieloma innymi tabletami i hybrydami.

Nowy rysik w pełni wspiera Windows Ink, w tym szereg aplikacji, jak np. Sticky Notes, szkicownik i szkic ekranu.

Co więcej, piórko Bamboo Ink jest również kompatybilne z protokołem Wacom Active ES, co oznacza, że będzie działać z całym szeregiem urządzeń spoza ekosystemu Microsoftu, m.in. z iPadami. Piórko nie zadziała jednak z tabletami graficznymi Wacoma.

Co potrafi Wacom Bamboo Ink?

Nowy rysik jest wyposażony w dwa przyciski do obsługi (jeden z nich domyślnie aktywuje gumkę), w górny przycisk aktywujący Windows Ink, a także w wymienne końcówki o różnej twardości. Rysik jest zasilany baterią AAAA, a masa urządzenia to 19 gramów (z baterią).

Co zaskakujące, na stronie producenta nie znajdziemy żadnych informacji o liczbie poziomów nacisku, ani o tym, czy rysik rozpoznaje kąty nachylenia.

wacom bamboo ink class="wp-image-568451"

Microsoft w ramach Build 2016 zapowiedział jednak współpracę z Wacomem, w ramach której od końca 2016 roku rysiki mają wspierać standard Wacom Gen G13 z obsługą 4096 poziomów nacisku i detekcją nachyleń. W najgorszym wypadku rysik spełnia poprzednią wersję standardu, zapewniającą 2048 poziomów.

To zaskakujące, że Wacom nie chce pochwalić się tak istotną informacją. W końcu jest to jeden z największych i najbardziej doświadczonych producentów tego typu urządzeń.

To wszystko w cenie ok. 70 dol.

REKLAMA

Wacom Bamboo Ink trafia dziś do sprzedaży. Cena wynosi 79 dol. w oficjalnym sklepie, choć u innych dużych sprzedawców znajdziemy je za 70 dol. Dla porównania, nowe piórko Surface Pen kosztuje 100 dol., (w Polsce 450 zł). Różnica jest więc widoczna.

Wacom Bamboo Ink może być dobrym wyborem dla osób, które szukają uniwersalnego rozwiązania działającego zarówno z nowymi hybrydami PC, jak i z tabletami. Jedno piórko do obsługi wielu urządzeń brzmi naprawdę kusząco, tym bardziej że cena jest utrzymana na rozsądnym poziomie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA