1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Urban Typography 2 - złapane smartfonem #109

Lokowanie produktu

Miejska typografia po raz drugi.

29.06.2017
22:19
tookapic, samsung galaxy a5 2017, złapane smartfonem

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dziś postanowiłem kontynuować temat tygodnia, który trwa właśnie na Tookapic. Tym tematem jest "miejska typografia", co jest bardzo przekrojowym tematem zachęcającym do innego spojrzenia na codzienne widoki. Stąd właśnie pomysł na dzisiejsze zdjęcie dnia.

Popisane mury to typowy element tkanki miejskiej. Aby nie pokazywać ich w banalnym świetle, poczekałem na… lepsze światło, a mianowicie na złotą godzinę. Jak już kilkukrotnie pisałem, jest to najlepsza pora na zdjęcia. To czas na około godzinę przed zachodem słońca.

Światło padające od boku bardzo uwydatnia wszelkie tekstury i nierówności, co doskonale podkreśla mocno porysowaną strukturę muru. W kadrze spodobały mi się również długie cienie krat, które wprowadziły dodatkową warstwę do zdjęcia.

Strukturę uwydatniłem dodatkowo podczas obróbki. Zagrałem tu suwakiem Clarity w Lightroomie. Do tego przygasiłem odrobinę najjaśniejsze partie i na tym obróbka się zakończyła.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze