REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Spotify trafia do Sklepu Windows. W sam raz na premierę Surface Laptopa

Jeden z ważniejszych braków w Sklepie Windows właśnie został usunięty. Spotify jest już dostępny do pobrania z oficjalnego repozytorium Microsoftu. Ucieszą się przede wszyscy posiadacze urządzeń z Windows 10 S.

21.06.2017
11:15
Spotify w Sklepie Windows, w sam raz na premierę Surface Laptopa
REKLAMA
131 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Spotify to największa i najbardziej popularna usługa muzyczna na świecie, tytuł swój zresztą zdobywając w sposób bardzo zasłużony. Oferuje bardzo bogaty katalog muzyczny i bardzo dobre, funkcjonalne aplikacje. Choć jeśli jesteś użytkownikiem systemów Microsoftu, to masz kilka powodów do narzekań.

Spotify bowiem do tej pory traktował użytkowników Windows po macoszemu. Co prawda udostępniał swoją bardzo dobrą aplikację w wersji na PC i tablety, ale nie poprzez Sklep Windows, a w formie zewnętrznego instalatora, co rodzi kilka problemów o których za chwilę.

Na dodatek wersja webowa usługi nie jest zgodna z jakichś względów z przeglądarkami internetowymi Microsoftu (zarówno Edge jak i Internet Explorer), a aplikacja na Windows 10 Mobile to jeszcze wersja z Windows Phone, której jakość wykonania jest daleka od satysfakcjonującej.

Usługa nie jest też dostępna na gogle holograficzne z Windows 10 i na konsole do gier z Windows na pokładzie.

Spotify w Sklepie Windows zmieni relatywnie niewiele, choć posiadacze Windows 10 S będą zachwyceni.

Spotify trafił do Sklepu Windows, jednak nie w formie nowoczesnej aplikacji uniwersalnej, a tej klasycznej Win32, opakowanej tylko w instalator UWP. To oznacza, że z aplikacji tej nie skorzystają posiadacze telefonów (mając nadal do dyspozycji tylko starą wersję na Windows Phone), gogli HoloLens czy konsol Xbox.

Spotify w Sklepie Windows class="wp-image-572865"

Jedyne osoby, które odczują natychmiastową korzyść z pojawienia się aplikacji Spotify w Sklepie Windows są posiadacze urządzeń z Windows 10 S. Te są dostępne w sprzedaży od niecałego tygodnia i do tej pory z usług Spotify w sposób oficjalny korzystać nie mogły.

Jednak nawet osoby z normalnymi wersjami Windows 10 skorzystają na odinstalowaniu aplikacji używanej do tej pory i pobraniu tej ze Sklepu Windows. Choć funkcjonalnie nie różni się w zasadzie niczym – nie dysponując nawet aktywnym kafelkiem – tak aplikacje ze Sklepu Windows są izolowane od systemu i przez niego nadzorowane i konserwowane. To oznacza brak niepotrzebnych śmieci w Windows oraz większe bezpieczeństwo naszych danych.

REKLAMA

Spotify nie jest jedynym usługodawcą muzycznym, który uważa bytność w Sklepie Windows za sensowny pomysł. Deezer od dawna oferuje tam swoją aplikację uniwersalną, a wkrótce w ofercie ma się tam też pojawić iTunes z Apple Music.

Grafika główna: Spotify

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA