REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Czy warto kupić smartfon z Biedronki za 199 zł? Właśnie taki pojawił się w ofercie

Dziś do sklepów Biedronka trafił smartfon myPhone C-Smart PIX kosztujący zaledwie 199 zł. Trudno na rynku znaleźć tańsze urządzenie mobilne. Niestety ekstremalnie niska cena odpowiada jego małym możliwościom.

12.06.2017
10:44
myPhone C-Smart PIX za 199 zł w Biedronce - czy warto kupić?
REKLAMA
REKLAMA

myPhone C-Smart PIX to prosty smartfon wyposażony w 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Jego wymiary i masa to kolejno 124,5 x 64,5 x 10,2 mm oraz 188 gramów. Za wydajność odpowiada procesor z czterema rdzeniami Cortex-A7 o częstotliwości pracy 1,2 GHz. Współpracuje on z 512 MB RAM oraz 4 GB pamięci flash, którą da się rozszerzyć za pomocą kart microSD o maksymalnej pojemności 32 GB.

Telefon dodatkowo ma radioFM, a także moduły GPS, Bluetooth oraz Wi-Fi. Nie zabrakło też akumulatora o pojemności 1400 mAh oraz aparatów z matrycami o rozdzielczościach 0,3 oraz 2 Megapiksele. myPhone C-Smart PIX działa pod kontrolą nie-tak-starego systemu Android 6.0 Marshmallow.

 class="wp-image-570829"

Jest niemal pewne, że nie zachwyci on użytkowników płynnym funkcjonowaniem. Wynika to z zastosowania małej ilości pamięci operacyjnej. Dlatego osoby, które chcą używać myPhone'a C-Smart PIX w pełni jak smartfona, powinny zdecydować się na kupno innego urządzenia, wyposażonego w co najmniej 1 GB RAM. Dopiero wtedy będzie można mówić o jakimkolwiek komforcie działania. Problemem może okazać się też akumulator, którego pojemność może nie wystarczyć nawet na cały dzień intensywnej pracy.

Czy myPhone C-Smart PIX jest zatem skazany na porażkę? A skąd!

Najprawdopodobniej zniknie z Biedronek w ciągu kilku dni. Na jego zakup może zdecydować się mnóstwo niezbyt zamożnych osób o małych wymaganiach. Nabędą go klienci, którzy nie potrzebują pełnoprawnego smartfona, ale telefonu komórkowego z dodatkowymi funkcjami, takimi jak przeglądarka internetowa, aparat czy odtwarzacz muzyki.

 class="wp-image-570830"

W kuluarowej rozmowie z jednym z pracowników myPhone’a dowiedziałem się, że wrocławska firma sprzedaje telefony z najniższej półki cenowej właśnie dlatego, że klienci bardzo chętnie je kupują. Tak tanie modele jak myPhone C-Smart PIX cieszą się ogromną popularnością i to one najszybciej znikają ze sklepowych półek.

Sam nie zdecydowałbym się jednak na zakup myPhone'a C-Smart PIX.

REKLAMA

Wolałbym poszukać nieco droższego sprzętu wyposażonego w co najmniej 1 GB RAM. Co więcej, także taki smartfon mógłbym za jakiś czas kupić w Biedronce. W tej sieci sklepów regularnie pojawiają się urządzenia myPhone’a z najróżniejszych półek cenowych, również tanie modele o rozsądnej specyfikacji kosztujące około 250-300 zł.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy zdecyduje się na dopłatę. Z jednej strony wynosi ona zaledwie 50-100 zł, a z drugiej aż 25-50 proc. ceny opisywanego tu modelu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA