1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Operatorzy

Koniec z opłatami za roaming w Play - sieć zmienia zasady

Już od najbliższej środy klienci sieci Play będą mogli skorzystać z nowej oferty roamingowej. Minus? Tyczy się ona wyłącznie wycieczek na teren Unii Europejskiej. Plus? Nie zobaczysz tego roamingu na swoich rachunkach.

internet roaming ue
147 interakcji
dołącz do dyskusji

Jeżeli masz w ramach swojej umowy z Play pakiety minut i wiadomości lub masz je przypisane do twojej karty prepaid w Play, to od 15 czerwca możesz z nich korzystać na terenie Unii Europejskiej na tych samych zasadach, co w kraju. Dodatkowo, połączenia przychodzące w roamingu na terenie UE stają się – podobnie jak w Polsce – darmowe.

No i coś, na co pewnie większość z was czeka: darmowa „paczka” danych przewidziana w abonamencie również obowiązuje w roamingu na terenie UE.

Darmowy roaming w Play na terenie UE zależy od wybranego abonamentu lub oferty prepaid.

W przypadku ofert abonamentowych ceny oraz limity danych uzależnione są zatem od taryfy, z której korzystamy. Na przykład w ofercie Formuła Duet M możemy rozmawiać i SMS-ować bez limitu w krajach UE, a dodatkowo jej posiadacze otrzymują do dyspozycji do 4,26 GB dla dwóch osób na korzystanie z Internetu w roamingu UE.

Klienci biznesowi, którzy wybiorą ofertę SIM Formuła Biznes Box mogą korzystać bez ograniczeń  z połączeń głosowych i SMS-ów, a dodatkowo mają do 2,47 GB Internetu w UE co miesiąc, dla każdej karty SIM.

Podobnie w prepaidach: limity gigabajtów uzależnione są od oferty, z jakiej korzysta dany użytkownik z uwzględnieniem wybranej oferty promocyjnej - na przykład pakiet 600 MB za 5 zł na 30 dni umożliwia korzystanie z Internetu w UE bez dodatkowych opłat do limitu 0,25 GB, a pakiet 2GB za 9zł na 30 dni daje 0,45 GB Internetu w UE.