REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Koniec z opłatami za roaming w Play - sieć zmienia zasady

Już od najbliższej środy klienci sieci Play będą mogli skorzystać z nowej oferty roamingowej. Minus? Tyczy się ona wyłącznie wycieczek na teren Unii Europejskiej. Plus? Nie zobaczysz tego roamingu na swoich rachunkach.

13.06.2017
12:40
internet roaming ue
REKLAMA
147 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Jeżeli masz w ramach swojej umowy z Play pakiety minut i wiadomości lub masz je przypisane do twojej karty prepaid w Play, to od 15 czerwca możesz z nich korzystać na terenie Unii Europejskiej na tych samych zasadach, co w kraju. Dodatkowo, połączenia przychodzące w roamingu na terenie UE stają się – podobnie jak w Polsce – darmowe.

No i coś, na co pewnie większość z was czeka: darmowa „paczka” danych przewidziana w abonamencie również obowiązuje w roamingu na terenie UE.

Darmowy roaming w Play na terenie UE zależy od wybranego abonamentu lub oferty prepaid.

W przypadku ofert abonamentowych ceny oraz limity danych uzależnione są zatem od taryfy, z której korzystamy. Na przykład w ofercie Formuła Duet M możemy rozmawiać i SMS-ować bez limitu w krajach UE, a dodatkowo jej posiadacze otrzymują do dyspozycji do 4,26 GB dla dwóch osób na korzystanie z Internetu w roamingu UE.

REKLAMA

Klienci biznesowi, którzy wybiorą ofertę SIM Formuła Biznes Box mogą korzystać bez ograniczeń  z połączeń głosowych i SMS-ów, a dodatkowo mają do 2,47 GB Internetu w UE co miesiąc, dla każdej karty SIM.

Podobnie w prepaidach: limity gigabajtów uzależnione są od oferty, z jakiej korzysta dany użytkownik z uwzględnieniem wybranej oferty promocyjnej - na przykład pakiet 600 MB za 5 zł na 30 dni umożliwia korzystanie z Internetu w UE bez dodatkowych opłat do limitu 0,25 GB, a pakiet 2GB za 9zł na 30 dni daje 0,45 GB Internetu w UE.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA