REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nowe Pokemon GO to nie tylko nowe Gymy i raidy. Już wiemy, co jeszcze się zmieni

Nowa wersja Pokemon GO wprowadza mnóstwo nowości, ale zmiany oficjalnie zakomunikowane przez Niantic to nie koniec nowości. Kod aplikacji na Androida zdradza, czego można spodziewać się w kolejnych aktualizacjach. Przyglądamy się spodziewanym nowościom.

22.06.2017
9:53
Pokemon GO na Walentynki event
REKLAMA
REKLAMA

Nowa wersja Pokemon GO została już udostępniona w sklepach Google Play i App Store. Lada moment Niantic uaktywni nowy system walk w Poke Gymach. To, w połączeniu z zapowiedzianymi na późniejszy termin raidami, to największa zmiana od premiery gry. Na tym jednak nie koniec.

Pokemon GO 0.67.1 - analiza APK zdradza więcej, niż oficjalny changelog.

Programiści zafascynowani Pokemon GO co wersję rozbierają pliki APK z grą na czynniki pierwsze. Już wielokrotnie taka analiza zdradzała, co planują deweloperzy, a gracze dzięki temu trafnie przewidzieli nowe funkcje. Nie inaczej było tym razem. Pokemon GO 0.67.1 na Androida skrywa sporo tajemnic.

1. Legendarne Pokemony coraz bliżej!

Niantic już wielokrotnie zapowiadało, że lada moment pojawi się szansa na zdobycie legendarnych stworków. Gra będzie zapisywać, ile walk z legendarnymi stworkami stoczył gracz i ile zakończyło się sukcesem. Pojawi się też specjalny przedmiot Legendary Raid Pass i odznaka zliczająca wygrane legendarne walki.

Koresponduje to z doniesieniami, wedle których Niantic będzie wysyłać zaproszenie do specjalnego raidu, w trakcie którego pojawi się legendarny Pokemon taki jak np. Mewtwo, Zapdos lub Lugia, najaktywniejszym graczom. Przewiduje się też, że legendarne Pokemony nie będą mogły bronić aren.

2. Dużo wskazuje na to, że będzie można zapisywać drużyny na później.

Do tej pory przed każdą walką algorytmy automatycznie dobierały drużynę gracza. Zwykle nie był to jednak wybór optymalny. Linijki kodu Pokemon GO 0.67.1 wskazują na to, że to się zmieni:

  • LastUsedTeam - możliwe, że będzie można wybrać ostatnio używaną drużynę
  • TeamNameMaxLength - to może odnosić się do nadawania nazw drużynie - czyżby można było zapisać więcej niż jedną?;
  • BATTLE_TEAM_PREFERENCE_KEY - to może odnosić się do zapisywania ulubionej drużyny.

Podczas wizyty w Poke Gymie będzie można w dodatku leczyć stworki bez konieczności opuszczania areny. Oprócz tego pojawiły się poprawki dotyczące połączenia podczas walk, co może poprawić ich stabilność.

3. Karmienie stworków w nieskończoność owocami nie będzie możliwe.

W nowym systemie walk będzie można nakarmić Pokemona jednym z zebranych Berries, by zwiększyć jego motywację. Wielu graczy obawiało się, że z tego powodu zdeterminowany gracz będzie mógł utrzymywać arenę w nieskończoność nawet wtedy, gdy zaatakuje ją tłum graczy z przeciwnej drużyny. Linijki kodu wskazujące na błędy związane z Berry wskazują jednak na to, że pojawią się w tej kwestii jakieś ograniczenia.

4. Liczba Pokemonów, które mogą zostać w Gymach, może być limitowana.

Wskazuje na to linijka MaxPlayerDeployedPokemon. Nie ma jednak pewności, że to faktycznie określa jakiś odgórny limit aren, które może zająć jeden gracz, ale to rozsądne założenie.

5. Poziom odznaki z Poke Gymu będzie można podnieść na kilka sposobów.

Poziom odznaki zwiększa się, gdy zdeponowany Pokemon zostanie umieszczony w arenie, a potem, gdy wygra walkę. Oprócz tego karmienie stworków owocami też podnosi poziom areny. Na poziom odznaki będzie miało również wpływ wygrywanie walk podczas raidów. Nieco mniej jasna jest zaś linijka wspominająca o bonusie za... przegranie wszystkich walk.

6. Poznaliśmy czynniki determinujące liczbę Premier Balli, które gracz będzie mógł wykorzystać podczas rajdu.

Ta liczba zależna jest od bazowych Poke Balli... cokolwiek miałoby to znaczyć. Niejasny jest też Bonus Item Multiplier. Wpływ będzie miało napewno zaś to, ile obrażeń bossowi zadał gracz i jak duży był to wkład w obrażenia zadane przez całą drużynę. Oprócz tego brany pod uwagę będzie procent obrażeń zadany przez drużynę gracza oraz to, czy gracz należy do zespołu kontrolującego daną arenę.

7. Co wpływa na to, jakie przedmioty zdobywa się w Poke Gymie?

Poke Gymy będą zachowywały się teraz podobnie do Poke Stopów i będzie można w nich zdobyć przedmioty. Tych przedmiotów może wypaść z areny jednak znacznie więcej. To, ile z nich przypadnie w udziale graczowi, zależy od kilku czynników.

Oprócz tych, które dostaje każdy gracz (loot) będą przyznawane bonusy opisane w kodzie jako BonusLoot (nie jest jasne, czego to akurat dotyczy), AwardedGymBadge (za posiadaną odznakę) i TeamBonusLoot (za bycie w drużynie, która kontroluje Gym).

8. Możliwe, że pojawi się limit graczy, którzy mogą wziąć udział w raidzie.

Podczas raidu gracze mogą dzielić się na publiczne i prywatne drużyny składające się z maksymalnie 20 osób. Możliwe też, że liczba drużyn, które mogą brać udział w walce, też będzie ograniczona. Wskazuje na to linijka ERROR_NO_AVAILABLE_LOBBIES.

9. Sortowanie odznak.

Kod Pokemon GO 0.67.1 na Androida wskazuje na to, że listę odznak będzie można sortować i filtrować na trzy sposoby. Można posortować je po nazwie lub wyświetlić tylko te, które są aktualnie bronione przez gracza. Inny sposób to sortowanie wedle wyniku.

10. Skrzynka odbiorcza i powiadomienia.

Lista najnowszych wiadomości będzie mogła wyświetlać znacznie więcej komunikatów. Mogą znaleźć się tam informacje o zdobywaniu postępu w odznakach, pozyskiwaniu Poke Coins i o powrocie Pokemona z areny. Dostępne będą też powiadomienia push, które będą informować o tym, kiedy nasz podopieczny wygrał walkę, kiedy traci motywację i robi się głodny oraz w momencie, gdy stracił całą motywację i opuścił Poke Gym.

Bonus: wyszukiwarka

Premiera aplikacji już za nami, a wraz z nią sporo nowości. Jedną z najciekawszych, którą Niantic przed udostępnieniem APK z Pokemon GO 0.67.1 się nie chwaliło, jest wyszukiwarka Pokemonów z kolekcji. To z pewnością ułatwi zarządzanie zasobami!

REKLAMA

Można wyszukiwać stworki na różne sposoby: nazwa lub nick, numer Poke Dex lub wartość CP (dokładna lub przedział). Gracze odkrywają cały czas nowe funkcje wyszukiwarki, a powiększającą się stale listę można znaleźć na niezastąpionym Silph Road.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA