REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nawet Skype chce być jak Snapchat. Komunikator Microsoftu próbuje stać się "fajny" na siłę

Microsoft udostępnił dzisiaj nową wersję swojego komunikatora Skype. Aktualizacja dostępna jest jak na razie dla użytkowników Androida. Wersje dla iOS, Windows i Mac OS pojawią się wkrótce.

- Nowy Skype to najlepszy Skype, jakiego kiedykolwiek stworzyliśmy. Został zaprojektowany w taki sposób, żeby ułatwić wam codzienną komunikację – możemy przeczytać na oficjalnym blogu projektu.

01.06.2017
19:03
nowy skype
REKLAMA
REKLAMA

Nowy Skype został stworzony od zera.

nowy skype class="wp-image-568576" title="nowy skype"

Ma działać lepiej, szybciej i być bardziej stabilny. Oprócz tego, Microsoft podkreśla, że ich aplikacja ma być alternatywą dla takich sieci społecznościowych, jak Facebook, czy Twitter, gdzie  – zdaniem firmy z Redmond – odbywa się coraz mniej prawdziwych rozmów.

W praktyce ta „alternatywa” działa praktycznie tak samo, jak poprzednie wersje Skype: użytkownik dostaje dostęp do wiadomości tekstowych, rozmów głosowych i rozmów wideo. W tym również do ich grupowego wariantu.

nowy skype class="wp-image-568577"

Największe zmiany widać w interfejsie użytkownika oraz w wyglądzie samej aplikacji. Jeśli znudziła wam się standardowa, niebieska skórka Skype, od razu po instalacji będziecie mogli zmienić ją na nowy, czystszy wygląd aplikacji. W komunikatorze pojawiły się też niezbyt nachalne animacje, które zwrócą naszą uwagę na nieprzeczytane wiadomości, które otrzymaliśmy.

Przełączanie się z rozmów tekstowych na rozmowy wideo odbywa się teraz błyskawicznie. A w samych rozmowach tekstowych pojawiły się animowane emotikony i możliwość dodawania wszelkiego rodzaju naklejek i podpisów do wysyłanych zdjęć i filmów.

Skype zaoferuje też lepszą integrację z innymi usługami Microsoftu i konwersację z botami.

nowy skype class="wp-image-568574"

Oczywiście te najfajniejsze funkcje wymagają integracji z Cortaną do poprawnego działania, więc nie będą działać w Polsce. W chwili pisania tej informacji nie możemy nawet sprawdzić, które z nowych usług na Skype dostępne są w naszym kraju, ponieważ żaden z naszych redakcyjnych Androidów „nie widzi” jeszcze nowej wersji w sklepie Google Play.

Trzy boty, zintegrowane z nową wersją Skype to Scoop, Bing Ticket bot i Hipmunk. Ten pierwszy odpowiadać będzie za dobór najnowszych wiadomości z kraju i ze świata, które mogą potencjalnie zainteresować użytkownika.

Bing Ticket bot, połączony z usługą Microsoft Wallet pozwoli na błyskawiczny zakup biletów na koncerty i inne wydarzenia kulturalne. Hipmunk zajmie się znalezieniem najtańszych połączeń lotniczych. Żaden z nich nie będzie prawdopodobnie dostępny w Polsce.

Nie widzę tej rewolucji.

Jasne, w nowej wersji Skype pojawiło się trochę opcji związanych z dodawaniem animowanych gifów do naszych rozmów tekstowych i szybka edycja zdjęć i filmów. Wszystko po to, żeby upodobnić nieco komunikator Microsoftu do Snapa (robią to przecież wszyscy).

REKLAMA
nowy skype class="wp-image-568575"

Te najciekawsze nowości, czyli integracja z nowymi botami nie będzie dostępna w Polsce. W naszym kraju będziemy mogli pocieszyć się co najwyżej zmianą wyglądu komunikatora i dodaniem kilku śmiesznych, animowanych GIF-ów podczas rozmowy z tymi kilkoma ludźmi, którzy oprócz nas korzystają z tego komunikatora.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA