1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt
  3. Tech
  4. Technologie

Legenda powraca! Nokia wprowadza do sprzedaży trzy nowe smartfony. Znamy polskie ceny

3 nowe smartfony Nokii trafiają do Polski. Znamy ceny!
109 interakcji
dołącz do dyskusji

Już dzisiaj w Polsce zadebiutowały trzy nowe smartfony Nokii: Nokia 3, Nokia 5 oraz Nokia 6. Są to urządzenia z niskiej i średniej półki cenowej, które powinny zainteresować fanów fińskiej marki.

Nokia 3

Najtańszym modelem w ofercie firmy jest Nokia 3.

Model ten jest wyposażony w 5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Za jego wydajność odpowiada czterordzeniowy procesor MediaTek MT6737 współpracujący z 2 GB RAM-u oraz 16 GB pamięci wewnętrznej, którą da się rozszerzyć za pomocą kart microSD.

Jego akumulator ma pojemność 2650 mAh. Wspiera on LTE, Wi-Fi 802.11n, Bluetooth, GPS oraz NFC. W sprzęcie nie zabrakło przedniego i tylnego aparatu z matrycami o rozdzielczości 8-Mpix. Tylny aparat jest dodatkowo wspierany diodę błyskową. Jasność obu obiektywów wynosi f/2.0.

Nokia 3 będzie kosztować 699 zł. W polskich sklepach pojawi się od 22.06.2017 r.

Nokia 5

Droższa Nokia 5 ma większy wyświetlacz o przekątnej 5,2” oraz rozdzielczości 1280 x 720 pikseli.

Ten telefon jest napędzany przez ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 430 współpracujący z 2 GB RAM-u oraz 16 GB pamięci wewnętrznej, którą da się rozszerzyć za pomocą kart microSD.

Zastosowany akumulator ma pojemność 3000 mAh. Telefon ten wspiera te same standardy łączności co tańsza Nokia 3. Przedni aparat jest wyposażony w matrycę o rozdzielczości 8 megapikseli. Tylny z kolei ma matrycę 13-Mpix oraz dwie diody doświetlające. Jasność obu obiektywów wynosi f/2.0.

Nokia 5 będzie kosztować 949 zł i trafi do polskich sklepów pod koniec czerwca.

Nokia 6

Najdroższym zaprezentowanym sprzętem jest Nokia 6.

Sprzęt ten ma 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Jego sercem jest procesor Qualcomm Snapdragon 430, który współpracuje z 3-4 GB RAM-u oraz 32-64 GB rozszerzalnej pamięci wewnętrznej. Zastosowany akumulator ma pojemność 3000 mAh i wspiera technologię Qualcomm Quick Charge.

Również ten telefon wspiera wymienione wcześniej standardy łączności i ma przedni aparat o rozdzielczości 8 megapikseli. W tylnym aparacie zastosowano matrycę o rozdzielczości 16-Mpix i podwójną diodę LED. Tak jak w innych zaprezentowanych Nokiach, oba aparaty są wyposażone w obiektywy o jasności f/2.0.

Nokia 6 będzie kosztować 1149 zł. Telefon ten trafi do sklepów na początku lipca.

Można podejrzewać, że nowe Nokie odniosą sukces. Przynajmniej sprzedażowy.

I zrobią to, mimo że ceny tych modeli są za wysokie w odniesieniu do ich specyfikacji i możliwości. W końcu w naszej części świata marka Nokia ma status kultowej. Zamiłowanie do niej jest na tyle duże, że w Polsce przez pewien czas ponad 25 proc. rynku smartfonów miały właśnie telefony marki z mobilnym Windowsem. Ich duża popularność wynikała przede wszystkim z tego, że sprzęty działające pod kontrolą oprogramowania Microsoftu były wydawane właśnie przez Finów.

Dlatego uważam, że choć nowe smartfony Nokia nie wprowadzają żadnych przełomowych funkcji, mogą zdobyć grono oddanych odbiorców. Należy jednak spodziewać się, że spora część z nich nie zdecyduje się na kupno żadnego z tych telefonów i poczeka na premierę Nokii 9, czyli sztandarowego smartfonu, który nie powinien w jakimkolwiek stopniu ustępować innym urządzeniom z najwyższej półki cenowej.