REKLAMA

Czy ty też masz problemy z pobieraniem seriali z Netflixa? Podpowiadamy, jak ich uniknąć

Długo czekaliśmy na możliwość pobierania materiałów z Netflixa. Kiedy w końcu możemy to zrobić, okazuje się, że problemów jest całe mnóstwo.

01.06.2017 18.57
Netflix
REKLAMA
REKLAMA

Możliwość pobierania materiałów z Netflixa do pamięci urządzeń mobilnych jest jednym z najlepszych dodatków, jakie spotkały tę usługę. Filmy i seriale możemy pobierać od listopada ubiegłego roku, dzięki czemu możemy oglądać je w pociągu, samolocie, i generalnie w miejscach bez zasięgu internetu.

Ta funkcja działa w aplikacji Netflixa na urządzeniach z iOS i Androidem, a także na komputerach i tabletach z systemem Windows 10.

Niestety w praktyce nie jest tak różowo. Nie wszystkie materiały Netflixa można pobrać do pamięci smartfona, o czym wielokrotnie się przekonałem. Ba, być może nie mam szczęścia do seriali, ale mało który materiał mogę pobrać do pamięci. Kiedy oglądamy coś spoza produkcji własnych Netflixa, mamy niewielką szansę na to, że uda się ściągnąć serial.

Problemów jest jednak więcej. Pierwszym z nich jest pobieranie na wiele urządzeń.

Netflix pobieranie seriali class="wp-image-568493"

Jeśli zobaczysz u siebie taki błąd, oznacza to, że osiągnąłeś limit dostępny w swoim planie. Netflix obecnie oferuje trzy plany abonamentowe: podstawowy, standard i premium. Każdy z planów ma liczbę ekranów do jednoczesnego oglądania (odpowiednio: 1, 2, 4), przy czym jest to też liczba urządzeń, na które można pobierać materiały.

Co zrobić jeśli osiągniesz limit? Rozwiązania są dwa. Pierwszym jest zmiana planu na wyższy, a drugie to usunięcie wszystkich pobranych materiałów z jednego urządzenia. Można to zrobić w aplikacji Netflixa wybierając Menu -> Pobrane pliki i usuwając pozycje z listy. Po tym zabiegu trzeba zrestartować aplikację Netflixa, najlepiej na obu urządzeniach.

Kolejny problem? Zbyt wiele materiałów pobranych jednocześnie.

Netflix nie mówi wprost jaka jest maksymalna liczba materiałów, jakie możesz pobrać. Jest to regulowane licencją ze studiami i dystrybutorami, a więc każdy serial może zachowywać się inaczej.

 class="wp-image-568494"

Z reguły można pobrać cały pełny sezon serialu, ale problem może wystąpić jeśli chcemy pobrać kilka odcinków z różnych sezonów, albo kilku różnych seriali.

Na tę niedogodność niestety nie ma innej rady, niż usunięcie obejrzanych materiałów. W tym wypadku limity są niezależne od posiadanego planu.

Warto też pamiętać o tym, by od czasu do czasu połączyć urządzenie z internetem.

Nawet jeśli masz materiały pobrane do pamięci urządzenia, może się okazać, że nie możesz ich obejrzeć. Jeśli jesteś offline, część materiałów może przestać działać po tygodniu, a część nawet po jednym dniu.

Jeżeli zależy ci na obejrzeniu materiałów, warto połączyć się na chwilę z siecią, żeby aplikacja zweryfikowała ważność konta. Jeśli co jakiś czas łączysz się z siecią, ten zabieg jest przeprowadzany w tle. Co ważne, połączenie z siecią służy tylko do weryfikacji, a nie ponownego pobierania materiałów.

Do tego warto pamiętać o wolnym miejscu w pamięci urządzenia mobilnego i o zmianie miejsca zapisu na kartę SD.

REKLAMA

To rada z gatunku oczywistych i raczej nie trzeba jej przedstawiać czytelnikom Spider’s Web, ale wszyscy wiemy, że pamięć kończy się w najmniej oczekiwanym momencie. Przed pobieraniem materiałów warto zajrzeć do ustawień aplikacji i na samym dole zmienić lokalizację pobierania na kartę SD. Niestety użytkownicy iPhone’ów w tym wypadku muszą obejść się smakiem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA