Operatorzy  / Artykuł

Internet w roamingu? Teraz to nie takie proste. Przyglądamy się zmianom w cennikach operatorów

Zmian dotyczących roamingu w ofertach polskich operatorów ciąg dalszy. Orange właśnie ogłosił zmiany dotyczące internetu mobilnego w roamingu dla niektórych usług.

Zmiany te dotyczą usług: Internet LTE dla domu, Internet LTE 2w1 i Orange Love Internet 4G, z których znika roaming dla internetu mobilnego. Zmiany w regulaminie tych ofert dotyczą tylko nowych abonentów. Operator zapewne bał się masowego zrywania umów przez niezadowolonych abonentów.

Jak to wygląda u innych operatorów?

Żeby ustalić, czy inni operatorzy poszli w ślady Orange, zadzwoniliśmy na ich infolinie. Ich oferty wyglądają następująco.

T-Mobile Internet mobilny: w ramach tej oferty możemy liczyć na pakiety internetowe w roamingu:

Internet LTE Plus: Aktualizacja: nasze wcześniejsze ustalenia, oparte o informacje z infolinii Plusa okazały się błędne. Plus jednak oferuje pakiety internetowe dostępne w roamingu. Nie wiedzieć czemu tej tabelki nie znajdziecie u nich na stronie:

Play Internet na abonament: w ramach tej umowy paczki danych dostępne na terenie UE uzależnione są od wysokości naszego abonamentu. Ich rozmiar liczony jest następująco: każde 5 zł w ramach abonamentu przekłada się na 250 MB do wykorzystania w pierwszej strefie roamingu (czyli w krajach należących do UE). Przykładowo: jeśli zdecydujemy się na abonament za 59,99 zł miesięcznie, wielkość naszego pakietu do wykorzystania w ramach roamingu wynosić będzie 3 GB.

Internet w roamingu? Wygodniej i tak kupić kartę.

internet roaming ue

Zamiast wiązać się umową na abonament, dla osób bywających za granicą sporadycznie o wiele wygodniejszym rozwiązaniem jest zakup pre-paida. Oferty na kartę, w ramach których możemy korzystać z internetu w roamingu oferowane są przez wszystkich przedstawicieli "wielkiej czwórki". Wystarczy aktywować odpowiedni pakiet.

Orange elastyczny pakiet internetowy: Jest to najwygodniejsza opcja, jeśli korzystacie z numeru na kartę w sieci Orange. Wystarczy dobrać sobie odpowiedni pakiet do swoich potrzeb, korzystając z tej ściągawki. Podejrzewam, że najpopularniejszym wyborem będzie 10 GB za 10 zł, ważne przez 10 dni. Za granicą daje to pakiet 0,51 GB. Za 30 zł kupimy 30 GB ważne przez 30 dni, co przekłada się na 1,51 GB do wykorzystania za granicą.

T-Mobile na kartę: w ramach tej oferty paczka 10 GB do wykorzystania w kraju daje nam 1,26 GB do wykorzystania na terenie UE. Gdyby okazało się, że potrzebujecie większego limitu danych, zawsze można go dokupić. Dodatkowe 0,61 GB w roamingu kosztuje 12 zł.

Plus Ja + Internet na kartę: tutaj paczka dostępna w ramach roamingu zależy od kwoty doładowania naszego konta. Wydając od 50 do 100 zł np. otrzymamy 5,01 GB do wykorzystania na terenie UE. Jeśli potrzebujecie trochę mniejszej paczki, polecam 1,3 GB za 25 zł.

Play: Tutaj opcji jest od zatrzęsienia. Jeśli interesuje was największy pakiet internetowy do wykorzystania w roamingu, najlepiej wybrać Play Internet na kartę i wykupić 24 GB do wykorzystania przez rok za 50 zł. W roamingu daje to 2,51 GB danych do wykorzystania. W ramach tej samej oferty (Play Internet na kartę) bardzo korzystnie wyglądają również paczki "Tydzień bez limitu" za 20 zł (1 GB w roamingu) i "Internet bez limitu na 30 dni" za 49 zł (2,46 GB w roamingu).

Coś nam mówi, że to jeszcze nie koniec zmian dotyczących roamingu w ofertach polskich operatorów. O wszystkich ważniejszych nowościach będziemy informować was na bieżąco.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst