1. Spider's Web
  2. Technologie

Jeździsz na festiwale muzyczne? Nie bierz gotówki

Tłumy ludzi, nierzadko spanie pod namiotem, dużo zamieszania i głośna muzyka. Jeżeli wybieracie się na festiwale muzyczne, to nie bierzcie ze sobą za dużo rzeczy, które nie będą wam potrzebne, albo które zgubicie. Nie bierzcie też ze sobą pieniędzy.

20.06.2017
19:38
Android Pay i Orange Finanse na festiwalach muzycznych

Lato, lato, lato czeka... A razem z latem czekają festiwale muzyczne, z których pierwsze mamy już z sobą, jak choćby Orange Warsaw Festival. Na dniach wystartuje Open'er Festival powered by Orange - czterodniowa, ogromna impreza na lotnisku Gdynia-Kosakowo, na którą zjeżdżają się gwiazdy nie tylko z Polski, ale i całego świata.

Tylko podczas tej edycji wystąpią tam takie sławy jak Lorde, The Weeknd, Radiohead, James Blake czy Foo Fighters.

Jeżeli byliście kiedykolwiek na jakimkolwiek większym festiwalu muzycznym, czy to właśnie na Open'er Festival powered by Orange czy Orange Warsaw Festiwal, dobrze wiecie, jak to wszystko wygląda. W skrócie można to określić jako zbiorowisko różnych ludzi, których życie przez kilka dni wypełnia soundtrack. Atmosfera jest zwykle przyjazna czuć klimat wakacji, wszyscy chillują, cieszą się muzyką i towarzystwem.

Płacenie - festiwale muzyczne class="wp-image-572320"

Podczas takiej sielanki w trakcie wakacyjnej zabawy łatwo coś zgubić.

Drobniaki się wysypią, a dycha odfrunie, albo wypadnie z kieszeni niezauważona - nie tak jak telefon, który jednak swoje waży. Na festiwalach takich jak zbliżający się Open'er Festival powered by Orange można płacić kartą, ale można też pójść o krok dalej i całkowicie zminimalizować problem zgubienia nadprogramowych rzeczy. Jeśli macie telefon z systemem Android, to możecie zapłacić, np. za jedzenie czy alkohol za pomocą usługi Android Pay. Do tego potrzebny wam jest smartfon i aplikacja Android Pay. W ramach swojego konta musicie dodać do niego kartę debetową. A konto z kartą debetową, która miesięcznie kosztować was będzie, uwaga, 0 złotych, założycie np. w Orange.

Nie ma co się oszukiwać - płacenie smartfonem, który i tak mamy przy sobie, to doskonała opcja. I po prostu bardzo wygodna.

A zwłaszcza podczas pobytu na festiwalach muzycznych, gdzie na pewno smartfona nie zapomnimy, bo chcemy robić zdjęcia i musimy co pewien czas pisać/dzwonić do znajomych, którzy gdzieś rozpierzchli po całym terenie imprezy. Ponadto przemieszczając się po tak dużym terenie, warto nie dźwigać niepotrzebnie wielu rzeczy i nie pakować się z plecakiem pod scenę - jest to niewygodne i może przeszkadzać innym. A telefon? Telefon zmieści się w kieszeni spodni albo w małej saszetce zapiętej na biodrach, tzw. nerce.

Co więcej, podczas Open'er Festival powered by Orange za zakupy na festiwalu zapłacimy też... opaską płatniczą, którą można zamówić przed wyjazdem na to wydarzenie. Zarejestrowana opaska pozwoli nam na ewentualną blokadę środków do niej przypisanych, nie ma więc obawy, że gubiąc gadżet, poniesiemy jakieś niechciane koszty.

Warto też zwrócić uwagę na bezpieczeństwo noszenia ze sobą pieniędzy czy zostawiania ich w miejscu, gdzie śpimy na festiwalu. Imprezy muzyczne odbywają się na dużej powierzchni - pola namiotowe są jednak kawałek od scen, gdzie publiczność zbiera się na koncerty. Taki moment może być okazją dla złodzieja, chyba... że w namiocie nie będzie nic, co warto zabrać.

Karta płatnicza, opaska czy telefon to małe rzeczy, które można nosić cały czas ze sobą (opaska przecież cały czas jest na naszej ręce!) i znacznie łatwiej ich upilnować niż wypchanego gotówką portfela - ten niekoniecznie zmieści się w kieszeni. Poza tym w przypadku straty jednej karty czy nawet telefonu, dużo łatwiej zastrzec i namierzyć obie te rzeczy niż portfel z dokumentami. A wyrobienie tych ostatnich zajmie wam czas i może przysporzyć dodatkowych kosztów, czego przecież wolelibyśmy uniknąć.

Płacenie Android Pay class="wp-image-572319"

Być może podczas wyjazdu na festiwale muzyczne nie lubicie spać w namiocie czy - jak się niektórym zdarza - pod gołym niebem.

Wtedy trzeba wynająć jakiś hostel czy pokój w hotelu. Do tego warto posiadać kartę kredytową - czasami np. booking.com właśnie posiadania takiej karty wymaga, by zarezerwować pobyt w danym miejscu. Taką kartę założycie za 0 zł w ramach Orange Finanse. Spłacicie nawet do 54 dni bez odsetek. Przyda się, zwłaszcza kiedy znajomy zaproponuje wam wypad na jakiś festiwal muzyczny, choćby Open'er Festival powered by Orange pod koniec czerwca, a wypłata do dziesiątego następnego miesiąca...

To co, gotowi zaliczyć najlepsze festiwale tego lata? Pamiętajcie - mało bagaży, smartfon... i w drogę!

Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze