REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Byłem rzut beretem od telebimu prezentującego gry na Xbox One X. Zastanawiałem się: "co ja tu robię?"

Na EA Play zapowiedziano nowe IP od Electronic Arts, które zostało zaprezentowane dzień później. Wybrałem się do Galen Center na konferencję Xbox E3 i... dawno nie byłem tak rozczarowany!

12.06.2017
1:41
Widziałem gry na Xbox One X. Nie rozumiem, po co mi ta konsola
REKLAMA
REKLAMA

Po wejściu na konferencję udzielił mi się entuzjazm. Na sali w centralnej części byli najbardziej zagorzali fani Xboksa w koszulkach z napisem "widziałem najpotężniejszą konsolę na świecie".

Problem w tym, że Microsoft na E3 nie pokazał nic poza konsolą, a czymże jest sprzęt do grania bez zapierających dech w piersiach gier? Tak naprawdę podczas konferencji tylko kilka razy zabiło mi mocniej serducho. Byłem fanem pierwszego Life is Strange, więc prequel będę ogrywał z uśmiechem na ustach w dniu premiery. Coś jednak poszło nie tak, skoro po prezentacji na E3 to ten tytuł zapadł mi najbardziej w pamięć.

 class="wp-image-570847"

Przy Shadow of War, w którego demo grałem już przez E3, zawrę kilka nocy - to w końcu uniwersum Tolkiena. Nowe Metro? Pewnie, tutaj akurat był bardzo super klimat. Asasyn za to zapowiada się mimo licznych szumnych zapowiedzi i wydłużonego produkcji bardzo wtórnie, ale ponieważ skończyłem wszystkie poprzednie części, to i tej dam szansę.

Zakończenie konferencji przypadło w udziale Bioware. EA zaprezentowało przy wsparciu Microsoftu nowe IP. Anthem, bo taki tytuł nosi nowa gra, wygląda przepięknie i nie mogę przeboleć, że artyści nie zostało oddelegowani do prac nad Andromedą. Nieco obawiam się jednak tej gry - zapowiada się na shooter w co-opie w stylistyce przywodzącej na myśl Horizon Zero Dawn, ale... gry wieloosobowe rzadko kiedy zachwycają w warstwie fabularnej. Oby tylko tryb singleplayer w Anthem się pojawił i był grywalny!

 class="wp-image-570771"

Po co mi ten nowy Xbox One X?

Problem w tym, że na E3 pokazano nową konsolę - i to creme de la creme! Xbox One X ma ogromny zapas mocy, jest chłodzony cieczą, renderuje obraz 4K w 60 FPS, ale... gdzie się podziały gry, które będą uruchamiane na tym sprzęcie? Graczom, którzy wyłożą 500 dolarów na nowy sprzęt należy się coś więcej niż Forza 7, kilka gier multiplatformowych, podbicie rozdzielczości w grach, które dawno skończyli, Minecraft w 4K i tona indyków, które trafiłyby myszką na Xboksie 360!

REKLAMA

Pomimo całego mojego sceptycyzmu goście na sali wydawali się zadowoleni. Do moich uszu dobiegały okrzyki ekscytacji, a braw nie zabrakło. Znamienne jednak jest to, że największe owacje publiczności wzbudziło ogłoszenie... rozszerzenia kompatybilności wstecznej. To oczywiście świetna funkcja, ale jako dodatek, a nie główna atrakcja. Ogromna szkoda, a jeśli tak dalej pójdzie, to Sony przez brak konkurencji się rozleniwi, a finalnie stracą na tym... wszyscy gracze.

 class="wp-image-570749"
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA