REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Microsoft na E3 2017 - o 23:00 oglądaj na żywo konferencję przedstawiającą Xbox Scorpio

Lada moment Microsoft odkryje wszystkie karty związane z „ucieczką do przodu”, jaką dla firmy jest Xbox Scorpio. Konsola ma być tą najpotężniejszą na rynku, ale obawiam się, co z samymi grami. Konferencja z okazji E3 2017 rozpocznie się o 23:00 polskiego czasu.

11.06.2017
20:57
xbox project scorpio windows 10 steam
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie miesiące nie były łaskawe dla „zielonych”. Gry na wyłączność dla Xboksa nijak miały się do niesamowitych hitów Sony. Do tego markom Halo oraz Gears of War nie udało się zyskać uznania porównywalnego z tym na poprzedniej generacji sprzętu. Wyróżnikiem Xboksa niezmiennie pozostawała Forza - zarówno Horizon jak i Motorsport - która wciąż jest bezkonkurencyjna.

Microsoft potrzebuje jednak czegoś więcej niż Forza, aby przestać powiększać straty względem Sony.

Stąd pomysł na potrząśnięcie rynkiem przy pomocy potężnego Xboksa Scorpio. Niepotwierdzone plotki mówią o sprzęcie za 499 dolarów, na którym wszystkie gry na wyłączność Microsoftu zadziałają w natywnym 4K. Jednak to nie rozdzielczości, a tytuły na wyłączność wygrywają konsolowe bitwy. Katalog Microsoftu prezentuje się z kolei dosyć mizernie.

Scalebound został anulowany. Sea of Thieves zapowiada się na świetną przygodę, ale to nie produkcja AAA. Nie znam nikogo, kto czekałby na nowego Crackdowna. Wciąż za wcześnie na kolejne Gears of War oraz Halo. Możemy spodziewać się świeżej Forzy i najprawdopodobniej nowego Ori, ale to wciąż za mało, aby Microsoft zrobił na kimkolwiek wrażenie.

 class="wp-image-570706"
REKLAMA

Jedno jest pewne - „zieloni” potrzebują czegoś naprawdę wielkiego. Chociaż ich konferencja na E3 2017 nie sprawi, że Sony straci pozycję lidera, może zatrzymać negatywne tendencje. Na ten moment na każdego jednego kupionego Xboksa w USA przypadają dwie konsole PS4. W Europie te stosunki są jeszcze gorsze - Stary Kontynent dominuje Sony w proporcjach 3 do 1 dla PS4 oraz PS4 Pro.

Konferencja Microsoftu z okazji E3 2017 rozpocznie się 11 czerwca 2017 roku o 23:00 polskiego czasu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA