REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Cities: Skylines na PlayStation 4. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam

Oj jak ja lubię takie informacje. Cities: Skylines nie jest już tytułem dostępnym wyłącznie na urządzeniach z Windows. Bo świetnej wersji na PC i bardzo udanej konwersji na Xboksa One zmierza teraz na konsole Sony.

21.06.2017
21:25
Cities: Skylines na PlayStation 4
REKLAMA
REKLAMA

Serii Sim City większości z was zapewne przedstawiać nie trzeba. To prehistoryczny już niesamowicie miodny i dopracowany symulator miasta, którego gubernatorem jest gracz. Gra doczekała się wspaniałych sequeli i w zasadzie była prekursorem całego nowego gatunku gier wideo. Seria ta, niestety, mocno podupadła.

Gigantyczna porażka najnowszej gry z cyklu, nazywającej się po prostu SimCity i która miała przypomnieć fanom i nowym graczom o serii, spowodowała, że dalszy rozwój marki został wstrzymany. Nic dziwnego, SimCity było fatalne, a na dodatek było tak przeładowane związanymi z integracją z chmurą błędami, że… nie działało.

 class="wp-image-492237"
Tak wygląda 300-tysięczne miasto w Cities Skylines, widoczne z lotu ptaka

Nikt nie ma jednak patentu na symulatory rozwoju miast, a popyt na tego typu gry nie zniknął. Pojawiło się mnóstwo klonów SimCity, a jednym z najbardziej udanych było Cities: Skylines. Opublikowana w usłudze Steam dla Windows gra zdobyła wielkie uznanie i dużą popularność wśród graczy.

Gra z czasem doczekała się konwersji na konsole Xbox One. Nie był to jednak prosty port stworzony wyłącznie dla zysku motywowany wieloma podobieństwami konsol z Windows 10 do komputerów PC z Windows. Gra i jej interfejs zostały dopasowane do sterowania padem i, jako osoba, która spędziła w Cities: Skylines więcej godzin niż chce się do tego przyznać, powiem, że wyszło świetnie.

Ośmieleni sukcesem na Xbox One i PC twórcy gry prezentują Cities: Skylines na PlayStation 4.

No nareszcie! Nie lubię gier na wyłączność, niezależnie od tego czy jestem akurat tego beneficjentem, czy też na tym stracę. Z radością wzywam wszystkich posiadaczy PlayStation 4 do zainteresowania się Cities: Skylines. Niesamowicie przyjemny pożeracz czasu, który powinien spodobać się wszystkim, którzy cenili sobie gry z takich serii, „Sim” czy „Tycoon”.

REKLAMA

Podobnie jak wersja na konsole Xbox One, również i ta na PlayStation 4 zawierać będzie w sobie pierwsze z DLC bez żadnych dopłat. Jest to After Dark, które wprowadza do Cities: Skylines cykl dnia i nocy. Wprowadza on nie tylko do gry samą wizualizację cyklu dobowego, ale również wpływa na samą symulację, w tym na natężenie ruchu czy strefy handlowe.

Gra pojawi się w cyfrowym sklepie na PlayStation Network już 15 września. Zdecydowanie polecam!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA