Budowa - złapane smartfonem #103

Lokowanie produktu

Ostatnio polubiłem pionowe panoramy. Jest wysoko!

23.06.2017 19.54
tookapic, złapane smartfonem, samsung galaxy a5 2017

Ostatnio polubiłem panoramy w smartfonowym wydaniu. Dają one zupełnie inny, bardzo szeroki kąt widzenia. Tym razem ponownie zdjęcie dnia jest panoramą nietypowa, bo pionową.

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Tryb panoramy nadaje się nie tylko do fotografowania krajobrazów, ale także do wszystkich sytuacji, kiedy brakuje nam szerokości w obiektywie. Wykonując panoramę - czy to smartfonem, czy aparatem - trzeba pamiętać o głównej zasadzie: aparat powinien być trzymany prostopadle do kierunku ruchu.

Jeśli robimy panoramę w pionie, aparat powinien być trzymany poziomo, co pozwoli nam uchwycić znacznie szersze ujęcie. Wysokość możemy dobrać dowolną (decyduje o niej długość ruchu), ale szerokość ogranicza pole widzenia obiektywu. Warto zadbać o to, by ona również była szersza.

To pozornie banalna porada, ale mimo to większość osób o niej zapomina. W efekcie bardzo często widzimy panoramy będące wąskimi paskami na których niewiele widać, a przecież nie musi tak być.

Dzisiejszy kadr robiłem pod słońce, a smartfony serii Galaxy nie zmieniają ekspozycji podczas wykonywania panoramy. To oznacza, że jeśli zacząłem ruch od góry, niebo było dobrze naświetlone, ale dół był za ciemny. W kadrze przesuwanym od dołu ziemia była dobrze naświetlona, a niebo przepalone.

Do edycji wybrałem pierwszą opcję, ponieważ łatwiej jest rozjaśnić ziemię, niż wyciągnąć szczegóły z przepalonego, białego nieba. Poza rozjaśnieniem cieni, na zdjęcie nałożyłem też filtr E1 w aplikacji VSCO.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze