REKLAMA

12 najlepszych aplikacji na iPhone'a, które docenił sam Apple

Jeśli szukasz ciekawych gier i użytecznych aplikacji na swojego iPhone'a, Apple wyłonił zwycięzców konkursu Design Awards, w którym poznaliśmy najlepiej zaprojektowane produkcje 2017 roku. Jest kilka oczywistych wyborów, ale poza tym znajdziemy w niej wiele perełek.

08.06.2017 08.05
apple design awards - 2017
REKLAMA
REKLAMA

Konferencja WWDC to nie tylko prezentacje nowych urządzeń i technologii, ale także nagrody dla deweloperów, dzięki którym cały ekosystem jest w stałym rozkwicie. Pod koniec kilkudniowej imprezy WWDC, Apple wyłonił ze sklepu iTunes najlepiej zaprojektowane gry i aplikacje 2017 roku w ramach konkursu Apple Design Awards.

Przejdźmy jednak do konkretów. Oto 12 najlepszych tytułów, które doceniło samo Apple!

Listę najlepszych aplikacji na iPhone'a w 2017 roku otwiera Things 3.

Things 3 to aplikacja do zarządzania zadaniami i czasem, która w najnowszej wersji została przebudowana od podstaw. Z tego rozwiązania od lat korzysta Przemysław Pająk, który bardzo sobie je chwali. Things 3 niestety jest dość drogą aplikacją, a do tego trzeba kupić osobno wersję na każdą platformę. Aplikacja na iPhone’a kosztuje 47,99 zł, na iPada - 94,99 zł, a na macOS - 240 zł.

Bear - notatki w świetnym stylu.

apple design awards - 2017 class="wp-image-570070"

Bear to aplikacja, która w bardzo ładnym, minimalistycznym stylu pozwala tworzyć krótkie notatki, dłuższe teksty, kod programów oraz szkice. Aplikacja jest dostępna również na macOS, gdzie prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Wersję na iOS można pobrać z iTunes za darmo.

Elk - inteligentny konwerter walut.

Jest to ten typ aplikacji, który w dobie inteligentnych asystentów i wszystkowiedzącej przeglądarki Google wydaje się być zbędny, ale Elk ma do zaoferowania kilka unikalnych funkcji. Przede wszystkim, rozszerzenie aplikacji na Apple Watch bazuje na lokalizacji, więc nie musimy sami zmieniać waluty, kiedy jesteśmy na wakacjach. Do tego aplikacja sama aktualizuje bieżący kurs.  Elk można pobrać za darmo.

Znany i lubiany AirMail 3.

apple design awards - 2017 class="wp-image-570069"

Tej pozycji raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. AirMail 3 to klient mailowy, który cieszy się sporym powodzeniem. Aplikacja jest świetnie zaprojektowana, dzięki czemu jest wygodna w obsłudze, a do tego ładna. Możemy w niej zarządzać różnymi kontami od różnych usługodawców. AirMail 3 kosztuje 23,99 zł.

Edycja zdjęć z Enlight.

apple design awards - 2017 class="wp-image-570068"

Enlight wygląda na bardzo ciekawą aplikacja do edycji zdjęć. Poza podstawową edycją można tu przeprowadzić kilka bardziej skomplikowanych zabiegów, czyli łączenie zdjęć wykorzystując efekt podwójnej ekspozycji, czy naprawdę ciekawe filtry czerpiące garściami nie tylko ze świata foto, ale i grafiki. Enlight można pobrać za 18,99 zł.

Kitchen Stories - pomysł na dobry obiad.

apple design awards - 2017 class="wp-image-570067"

Aplikacja z przepisami, która została zaprojektowana z dużym smakiem. Wszystkie przepisy są ilustrowane ładnymi zdjęciami, animacjami i filmami. Ulubione przepisy można zapisywać do kolekcji, a jeśli chcemy coś upichcić, aplikacja stworzy listę zakupów z potrzebnych składników. Kitchen Stories można pobrać za darmo.

Czas na najlepsze gry na iPhone'a w 2017 roku. Zaczynamy od Blackbox.

Jest to gra logiczna wykorzystująca praktycznie wszystkie sposoby interakcji ze smartfonem z pominięciem… dotyku. Twórcy rzucają graczowi wyzwanie pisząc: „myślisz, że jesteś sprytny? Powodzenia!”. Blackbox można pobrać za darmo.

Mushroom 11, czyli rozrastająca się grzybnia.

Kolejna propozycja to gra planszowa z widokiem 2D, w której gracz kontroluje ruchy rozrastającego się grzyba poprzez ucinanie jego części. Mushroom 11 można kupić za 23,99 zł.

Lake, czyli... cyfrowa kolorowanka dla dorosłych.

apple design awards - 2017 class="wp-image-570055"

Papierowe wersje takich kolorowanek zyskują coraz większą popularność. Zasadniczo są to zwykłe kolorowanki jakie pamiętamy sprzed lat, tyle że wzory są o wiele bardziej skomplikowane. Podobno kolorowanie takich drobnych, skomplikowanych struktur jest bardzo odprężające. Lake można pobrać za darmo.

Splitter Critters, czyli Lemmingi na nowo.

Gra czerpie garściami z kultowych Lemmingów. Podobnie jak w tym hicie sprzed lat, tutaj także trzeba przeprowadzić małą postać z punktu A do punktu B. W Splitter Critters musimy to zrobić przekształcając planszę, tworząc nowe ścieżki i unikając przeszkód. Grę można kupić za 13,99 zł.

Przepiękna podróż w Old Man’s Journey.

Przepiękna gra logiczno-przygodowa, która zbiera bardzo pozytywne recenzje. Piękna, stylizowana grafika oraz klimat dosłownie wylewają się z ekranu. Grę można kupić za 23,99 zł i wygląda na to, że jest warta każdej złotówki.

Severed - logiczny horror.

apple design awards - 2017 class="wp-image-570064"

Budzisz się w obcym świecie i okazuje się, że jesteś zupełnie sam, a do tego… nie masz jednej ręki. Musisz wrócić do siebie, tylko jak to zrobić? A może jesteś w koszmarze i wystarczy się obudzić? Severed można kupić za 13,99 zł.

REKLAMA

Zgadzacie się z tymi wyborami?

Wszystkie zaprezentowane aplikacje faktycznie wyróżniają się pod kątem wyglądu lub sposobu obsługi. Ja jednak nie widzę na liście większych zaskoczeń. Znaczna część to pierwszoligowe, bardzo znane aplikacje, które nawet bez listy Apple potrafiły zrobić wokół siebie dużo szumu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA