REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Duże zmiany na Allegro. Serwis dba o bezpieczeństwo użytkowników i wprowadza weryfikację dwuetapową

Duże zmiany na Allegro. Jak udało nam się dowiedzieć, serwis wprowadza dwustopniową weryfikację, która znacznie podniesie bezpieczeństwo użytkowników.

26.06.2017
17:12
allegro handel poza portalem
REKLAMA
REKLAMA

Z weryfikacji dwuetapowej należy korzystać zawsze i wszędzie, zwłaszcza w serwisach, które obsługują płatności internetowe, pozwalają na zarządzanie naszymi finansami, lub zawierają istotne informacje na nasz temat. Ten rodzaj zabezpieczeń jest standardem w bankowości internetowej, a teraz trafia na Allegro.

Czym jest weryfikacja dwuetapowa i jak z niej skorzystać?

Weryfikacja dwuetapowa to dodatkowy poziom zabezpieczenia przy logowaniu do serwisów internetowych. Jeśli strona wykorzystuje taki mechanizm, przy logowaniu będzie od nas wymagać nie tylko loginu i hasła, ale także jednorazowego kodu. W zależności od rozwiązania, taki kod można otrzymać SMS-em lub np. przepisać go z odpowiedniej aplikacji.

To rozwiązanie sprawia, że nawet jeśli złodziej tożsamości przejmie nasz login i hasło, nie będzie mógł zalogować się na nasze konto.

Teraz taki system trafia na Allegro

Jak dowiedział się Spider’s Web, Allegro wprowadza dwuetapową weryfikację dla swoich użytkowników. Tym samym platforma handlowa staje się pierwszym podmiotem e-commerce w Polsce oferującym taki sposób zabezpieczeń.

Dwustopniowe zabezpieczenie logowania będzie realizowane dzięki kodom, które będą dostarczane w wiadomościach SMS na zarejestrowany w serwisie numer telefonu.

Jak mówi nasze źródło, statystyczny użytkownik Allegro loguje się na swoje konto 47 razy miesięcznie. Wśród użytkowników są właściciele sklepów i handlarze, którzy mogą logować się setki razy miesięcznie, a także osoby prywatne, które korzystają z serwisu raz na kilka miesięcy.

Aby system dwuetapowej weryfikacji nie był uciążliwy dla osób regularnie odwiedzających Allegro, serwis wprowadzi możliwość dodania często używanego komputera lub smartfona do listy zaufanych urządzeń. Przy logowaniu z zaufanego urządzenia nie będzie potrzebny kod SMS.

To świetny ruch Allegro!

Allegro jest ogromnym podmiotem, który ma bardzo silną pozycję w Polsce. Wystarczy powiedzieć, że nawet międzynarodowy eBay nie był w stanie zaszkodzić polskiemu serwisowi.

Tak wielka popularność sprawia, że z serwisu korzystają nie tylko osoby młode, świadome zagrożeń w internecie, ale także starsze pokolenie, które nie radzi sobie tak dobrze w cyfrowym świecie. Obie grupy powinny skorzystać z nowego sposobu zabezpieczeń.

REKLAMA

Osobiście mam włączoną podwójną weryfikację na wszystkich stronach, które to umożliwiają. Taki system jest obowiązkowy w praktycznie każdej bankowości internetowej, ale warto go włączyć także tam, gdzie jest opcjonalny. Szczególnie polecam zrobić to na koncie Google i w serwisie Facebook, jako że gromadzą one mnóstwo danych o użytkownikach.

Dwuetapowa weryfikacja trafi na Allegro w ciągu kilkunastu najbliższych godzin. Jutro powinna być dostępna u większości użytkowników. Jeśli widzisz ten system już dziś, należysz do wąskiego grona testerów, którym Allegro udostępniło taką możliwość wcześniej.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA