Foto  / Lokowanie produktu

Kokardka ze stali - złapane smartfonem #72

Wagony do niej podoczepiali, wielkie i ciężkie, z żelaza, stali.

Znaczną część dzisiejszego dnia spędziłem w pociągach. Nie mogło więc zabraknąć zdjęcia związanego z koleją.

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dziś moją uwagę przykuł korytarz utworzony z dwóch pociągów. Ustawiłem się dokładnie między nimi, żeby uzyskać jak najlepszą symetrię w kadrze. Bardzo ważne było zadbanie o to, żeby linie pionowe były równoległe. Dzięki temu na zdjęciu jest tylko jeden punkt zbiegu, w samym środku kadru.

Jeśli chodzi o obróbkę, długo próbowałem wyrzeźbić coś w kolorze, ale efekt nie przypadł mi do gustu. Ostre słońce dało niezbyt ładne, twarde światło. Odbicia w pociągach nie wyglądały zbyt atrakcyjnie. Wszystko zmieniło się w czerni i bieli.

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale przy konwersji do formy czarno-białej bardzo ważne są… filtry kolorystyczne.

W dobrych programach do edycji, zakładka black&white zawsze zawiera suwaki kolorów. Do czego są one potrzebne, skoro na zdjęciu nie widać koloru? Do ustawiania jasności poszczególnych kolorów. Ten efekt wykorzystałem w dzisiejszym zdjęciu.

Pasy u dołu miały kolor żółty. Po konwersji do czerni i bieli mocno rozjaśniłem żółty kolor, dzięki czemu uzyskałem efekt świecenia tych linii.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst