1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Czekanie jest najgorsze - złapane smartfonem #68

Lokowanie produktu

No i gdzie jest mój pan? Dlaczego nie mogę zrobić zakupów razem z nim?

19.05.2017
21:34
tookapic, samsung galaxy a5 2017, złapane smartfonem

Dzisiejsze zdjęcie zrobiłem przed starym osiedlowym sklepem. To była typowo osiedlowa scena: starszy pan wolnym krokiem wybierał się do sklepu razem ze swoim czteronogim towarzyszem. Piesek niestety musiał poczekać na zewnątrz, przywiązany smyczą do kratek.

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Na szczęście ta sytuacja trwała krótko, ale i tak radość psiaka po powrocie pana była ogromna.

Na zdjęciu znajduje się bardzo dużo geometrycznych linii. U dołu widać poziomy murek i pasy chodnika oraz parapetu. Z kolei wyżej widać pionowe kratki poprzecinane skośnymi prętami. Taki kadr aż się prosi o kontrastową konwersję do czerni i bieli, ale niebieskie kolory podobały mi się na tyle, że ich nie zmieniałem. Zamiast tego, jeszcze mocniej je podkreśliłem suwakiem nasycenia.

Podczas wykonywania zdjęcia zrobiłem kilka ujęć. Próbowałem wersji z psem umieszczonym w mocnym punkcie kadru, ale zdecydowanie lepiej wyglądał symetryczny kadr. Poczekałem na moment, kiedy nie będzie żadnych przechodniów, co spotęgowało wrażenie osamotnienia.

Podczas obróbki wykorzystałem jeszcze jeden znany trik. Rozjaśniłem nieco psa i obszar wokół niego, dzięki czemu wzrok odbiorcy jest kierowany właśnie w to miejsce. Przy tym konkretnym kadrze być może nie był to potrzebny zabieg, ale uważam, że dzięki temu zdjęcie zyskało też na stronie wizualnej.

Przy okazji zapraszam do dużego materiału Asi Tracewicz o fotografii mobilnej.

Asia przygotowała przekrojowy materiał o fotografii mobilnej, w których przedstawia pasjonatów tej dziedziny, a także przybliża kilka ciekawych projektów. Jeśli robisz zdjęcia smartfonem, polecam zapoznanie się z artykułem!

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze