1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Na kłódkę - złapane smartfonem #64

Lokowanie produktu

No proszę, nawet do mojego małego Białegostoku przywędrował ten dziwny zwyczaj wieszania na moście "kłódek miłości”.

15.05.2017
21:59
Na kłódkę - złapane smartfonem #64

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dzisiejsze zdjęcie powstało, ponieważ widok mocno mnie zaskoczył. Dla Białostoczan widoczny na zdjęciu mostek nad rzeką Białą nie jest niczym nowym, ale sam miałem okazję zobaczyć go po raz pierwszy od naprawdę dawna.

Od dłuższego czasu ten most był dla mnie symbolem nienawiści, rasizmu i ksenofobii. Takie zostawił po sobie wrażenie, kiedy został podpalony i zniszczony tuż po tym, gdy pojawiła się na nim kolorowa tęcza… Dziś, odrodzony, betonowo-stalowy, został symbolem miłości pełnym kłódek z wyrytymi inicjałami zakochanych.

Zdjęcie wykonałem w trybie „Jedzenie”. Już kilkukrotnie stosowałem ten zabieg w fotografiach, które nie mają nic wspólnego z kulinariami. Tryb działa w taki sposób, że rozmywa tło poza wybranym okręgiem (można zmieniać jego położenie i wielkość), a do tego mocno podbija kontrast i nasycenie kolorów.

Jeśli chodzi o edycję, spłaszczyłem nieco obraz zmniejszając zakres tonalny (można to uzyskać efektem „fade” w większości aplikacji do edycji), a do tego zastosowałem lekką winietę.

Przy okazji zapraszam do dużego materiału Asi Tracewicz o fotografii mobilnej.

Asia przygotowała przekrojowy materiał o fotografii mobilnej, w których przedstawia pasjonatów tej dziedziny, a także przybliża kilka ciekawych projektów. Jeśli robisz zdjęcia smartfonem, polecam zapoznanie się z artykułem!

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze