1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Walcownia cynku - złapane smartfonem #61

Lokowanie produktu

Game Zone, czyli miejsce zabaw i odpoczynku w katowickiej walcowni cynku. Jesteśmy na Hackathonie ING, w którym programiści uczestniczą w 24-godzinnym maratonie kodowania.

12.05.2017
23:18
złapane smartfonem

Dziś będzie nietypowo. Razem z Przemkiem Pająkiem i Szymonem Radzewiczem uczestniczymy w imprezie CodING, czyli 24-godzinnym hackathonie. Jest to całodobowy maraton, podczas którego koderzy mają za zadanie udoskonalić usługi mobilne banku.

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dzisiejsze zdjęcie powstało w bardzo ciekawym miejscu, czyli walcowni cynku w Katowicach. To tutaj odbywa się impreza. Zdjęcie przedstawia strefę wypoczynku Game Zone, w której strudzeni programiści mogą odpocząć i rozerwać się przy flipperach, retro grach, zestawach LEGO, czy właśnie przy miniaturowej wersji koszykówki.

Bardzo spodobało mi się połączenie surowego, zabytkowego wnętrza walcowni z nowoczesnym plastikowym koszem, który wygląda jakby pochodził z zupełnie innej bajki. Takie kontrastowe połączenie ciekawie wypada na zdjęciu.

Zadbałem o to, by kosz znajdował się mniej więcej w mocnym punkcie kadru, a więc w przecięciu linii przebiegających w 1/3 zdjęcia w pionie i w poziomie.

Fotografię zrobiłem w trybie auto, a więc jest to dokładnie taki obraz, jakim zobaczył go smartfon. Obróbkę przeprowadziłem w mojej ulubionej aplikacji VSCO, a ograniczyła się ona wyłącznie do zastosowania filtra o nazwie A9.

Przy okazji zapraszam do dużego materiału Asi Tracewicz o fotografii mobilnej.

Asia przygotowała przekrojowy materiał o fotografii mobilnej, w których przedstawia pasjonatów tej dziedziny, a także przybliża kilka ciekawych projektów. Jeśli robisz zdjęcia smartfonem, polecam zapoznanie się z artykułem!

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze