1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Wiosno, czekamy! - złapane smartfonem #60

Lokowanie produktu

Przyroda już się obudziła, teraz najwyższy czas, by dołączyła do niej temperatura!

11.05.2017
21:45
samsung, galaxy a5 2017, złapane smartfonem

Dzisiejszy motyw fotograficzny nie jest zbyt wyszukany, ale spodobał mi się klimat poniższego zdjęcia. Być może wynika to z faktu, że w ostatnich dniach nieczęsto mieliśmy okazję oglądać słoneczne zachody słońca.

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dlaczego zdecydowałem się na taki kadr? Spodobało mi się światło zachodzącego słońca oraz ciepłe kolory, które ładnie ożywiały zieleń liści. Po zrobieniu zdjęcia moja uwaga przeszła jednak na aspekt techniczny, a konkretnie na głębię ostrości.

Fotografuję smartfonem codziennie, a cały czas nie mogę się nadziwić, jak ładnie potrafi rozmyć tło ten niewielki sprzęt. Naprawdę, już światło f/1.9 z Galaxy A5 2017, którym prowadzę projekt, jest w stanie wprowadzić zauważalne rozmycie, a przecież są na rynku sztandarowe smartfony z jeszcze lepszym światłem! Efekt naprawdę może się podobać.

Na zdjęciu bardzo spodobała mi się również dobrze widoczna faktura liści i detale w ostrych partiach.

Przy okazji zapraszam do dużego materiału Asi Tracewicz o fotografii mobilnej.

Asia przygotowała przekrojowy materiał o fotografii mobilnej, w których przedstawia pasjonatów tej dziedziny, a także przybliża kilka ciekawych projektów. Jeśli robisz zdjęcia smartfonem, polecam zapoznanie się z artykułem!

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze