1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Morskie wodorosty - złapane smartfonem #54

Lokowanie produktu

Tak naprawdę to nie są wodorosty… Kto zgadnie, co przedstawia dzisiejsze zdjęcie?

05.05.2017
20:36
tookapic, złapane smartfonem

Co może być motywem fotograficznym? Mówią, że wszystko.

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Bywają dni, kiedy nic ciekawego się nie wydarza, a więc nie wpadają żadne ciekawe kadry, którymi można byłoby się pochwalić. W takich dniach najlepiej jest odpuścić i poczekać na coś wartego uwagi… no chyba, że prowadzi się projekt 365, w którym zdjęcie to świętość. Jeśli przystąpisz do takiego projektu, nie możesz ominąć żadnego dnia. Musisz fotografować codziennie.

Dziś miałem dzień, w którym nie pojawił się żaden ciekawy motyw do sfotografowania. Kadr wypatrzyłem zupełnie przypadkiem, bowiem obiektem na zdjęciu jest… kaloryfer na starej klatce schodowej. Gdybym nie prowadził projektu 365, nawet nie przyszłoby mi do głowy, żeby go sfotografować.

Podczas wykonywania zdjęcia mocno zmniejszyłem jasność, żeby uzyskać bardziej tajemniczy nastrój. Podczas edycji dodałem do zdjęcia sporo kontrastu, a dodatkowo pobawiłem się suwakiem balansu bieli, aby otrzymać bardziej naturalny odcień zieleni kojarzący się z roślinnością. Dodałem też rozmycie u góry i u dołu, a także lekką winietę.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze