REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wideo 360 wszędzie i superdoładowane transmisje na żywo - YouTube pozostanie bezkonkurencyjny

Zdecydowanie moja najulubieńsza z usług Google’a właśnie stała się jeszcze lepsza. Stało się tak dzięki dodaniu obsługi filmów 360 w telewizyjnych wersjach aplikacji YouTube. No i nie zapominajmy o Superczacie.

17.05.2017
20:47
YouTube właśnie stał się jeszcze lepszy. Dużo nowości na I/O 2017
REKLAMA
REKLAMA

YouTube to absolutny fenomen na skalę światową, który właściwie nie ma jakiegokolwiek odpowiednika. Codziennie na całym świecie konsumowanych jest ponad miliard godzin treści w tej usłudze. Codziennie zaglądam też i ja, nawet konferencję Google I/O 2017 oglądam właśnie na YouTube. Jestem przekonany, że przytłaczająca większość z was również ceni sobie YouTube’a i często z niego korzysta.

60 proc. użytkowników YouTube’a, jak podał Google podczas konferencji, ogląda YouTube’a na urządzeniach mobilnych. Ja należę do tej, wydawało mi się, niewielkiej grupy, którzy preferują oglądanie filmów i filmików na kanapie i na dużym ekranie. Tymczasem takich jak ja jest więcej. Telewizyjni widzowie to najszybciej rosnąca publiczność YouTube’a. I to na nich tym razem koncentruje się YouTube.

Dookólne wideo na telewizorach: YouTube 360 na Windows 10 na Xboxa, na Tizena i na wiele innych.

YouTube na TV class="wp-image-565104"

Dookólne klipy można już oglądać na wielu odmianach aplikacji YouTube. Jest to szczególnie użyteczne w przypadku gogli VR, jednak możliwość ta dostępna jest także dla „użytkowników 2D”. Teraz funkcja ta trafi do telewizyjnych wersji aplikacji. Dookólne filmy będą w pełni obsługiwane, będziemy mogli się po nich „rozglądać” za pomocą pada lub pilota do telewizora, w zależności od wersji aplikacji. W tym w dookólnych transmisjach na żywo.

Superchat z publicznym API.

Superczat to nowy sposób na to, aby fani i twórcy mogli się ze sobą komunikować podczas transmisji na żywo. Fani mogą kupować Superczaty, aby wyróżniać swoje wiadomości w czacie na żywo. Superczaty różnią się od innych wiadomości na dwa sposoby: wiadomości są zaznaczone kolorem i będą widoczne na pasku aktywności przez określony czas, który zależy od wpłaconej kwoty.  Kwota zakupu decyduje o kolorze Superczatu, maksymalnej długości wiadomości oraz czasie, przez jaki Superczat będzie przypięty do paska aktywności.

YouTube Superczat class="wp-image-565107"

Ów Superczat będzie dostępny dla twórców aplikacji poprzez Superchat API. Na co będzie pozwalał? By móc to dokładnie opisać musimy przestudiować dokumentację tegoż API, ale podczas konferencji Google zaprezentował jak to datek 500-dolarowy wykonany na rzecz nadających transmisję uruchomił aplikację która z kolei uruchomiła wyrzutnię 500 balonów z wodą wycelowaną w stronę prowadzących i nagrywanie kamerą w zwolnionym tempie.

REKLAMA

YouTube na Google I/O 2017: dla każdego coś miłego.

Zarówno da twórców starających się utrzymywać z tworzenia treści na YouTube, jak i dla widzów, którzy lubią mieć kontakt z tymi twórcami lub dla „kanapowców” takich, jak ja. YouTube to, w moim subiektywnym spojrzeniu, absolutnie bezkonkurencyjna usługa. Cieszę się, że jej nadzorcy nie spoczywają na laurach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA