REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Xbox One właśnie stał się bardziej społecznościowy - TOP 5 najważniejszych nowości

W Windows Update pojawiła się nowa wersja Windows 10 dla konsol Xbox One. Wprowadza ona Areny do Killer Instincta, udogodnienia w interfejsie czatu w Grupach, powiadomienia o poszukiwaniach Grupy, integrację Beama z Klubami, a także kilka mniejszych zmian.

17.05.2017
10:26
Na konsolach Xbox One aktualizacja systemu ulepsza funkcje społecznościowe
REKLAMA
REKLAMA

Nowa wersja systemu dla konsoli Xbox One rewolucji nie wnosi. Zresztą, nikt się takowej nie spodziewał biorąc pod uwagę fakt, że Windows 10 dla konsol Xbox, tak jak pozostałe wersje tego systemu, jest publicznie testowany w ramach programu Xbox Insider. Nie ma więc żadnych niespodzianek, ale za to w końcu możemy z tych nowości skorzystać.

Killer Instinct pierwszą grą z Arenami Turniejów Xbox Live.

Xbox One aktualizacja class="wp-image-564911"

Pierwszą z nich jest wprowadzenie Aren Turniejów Xbox Live do pierwszej gry na Xboxa One, a konkretniej do darmowego mordobicia Killer Instinct. Po aktualizacji w Centrum gry Killer Instinct pojawi się nowa zakładka Turnieje, w której będziemy mogli się rejestrować, jeżeli zechcemy w jakimś wziąć udział. Będzie można też tworzyć własne Turnieje, również za pomocą aplikacji Xbox na komputery i telefony.

Transmisje Beam w Klubach.

Xbox One aktualizacja class="wp-image-564912"

Drugą nowością jest wprowadzenie integracji usługi Beam do Klubów. W tychże Klubach pojawi się zakładka o nazwie, a jakże, Beam, w której będą prezentowane wszystkie transmisje członków Klubu. Zakładkę tę będą mogli moderować administratorzy Klubów.

Łatwiejsze łączenie się w Grupy dzięki powiadomieniom.

Xbox One aktualizacja class="wp-image-564913"

Za każdym razem, gdy ktoś z twojej listy obserwowanych uruchomi wyszukiwanie Grupy, otrzymasz o tym powiadomienie na ekranie. Dzięki temu będzie można na nie błyskawicznie zareagować i (potencjalnie) stworzyć z tym znajomym Grupę celem wspólnej zabawy. Można teraz też umieszczać informacje o szukaniu Grupy również w strumieniu aktywności i w prywatnych wiadomościach.

W końcu dowiesz się, kto tyle gada przez mikrofon.

Xbox One aktualizacja class="wp-image-564914"

Od teraz wszystkie wiadomości głosowe podczas wspólnej zabawy w Grupie będą wyświetlane na ekranie. A konkretniej pseudonim aktualnie mówiącej coś osoby, dzięki czemu szybko zrozumiemy, który głos to który gracz. Można dostosować miejsce wyświetlania powiadomień i stopień ich widoczności. Można też je wyłączyć.

Głębia dźwięku dzięki Dolby Atmos.

 class="wp-image-41228"

Choć Windows 10 otrzymał obsługę Dolby Atmos przy okazji Creators Update, to dopiero po dzisiejszej aktualizacji cokolwiek z tego wyniknie. A nawet nie tyle po uaktualnieniu, co po zainstalowaniu na konsoli aplikacji Dolby Access ze Sklepu Windows. Ta odblokuje obsługę tego standardu na konsoli zarówno dla filmów, jak i gier, które ów standard obsługują.

REKLAMA

Całość możecie obejrzeć na poniższym wideo:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA