REKLAMA

Nielimitowane mobilne wideo w T-Mobile! Znamy listę serwisów objętych promocją

T-Mobile chce być siecią przyjazną użytkownikom, którzy na swoich smartfonach konsumują mnóstwo multimediów. Poznaliśmy właśnie zasady nowej promocji, która pozwoli oszczędzać transfer podczas korzystania ze streamingu. Wiemy też, które serwisy VOD będą objęte promocją.

23.05.2017 12.18
t-mobile nielimitowane wideo Supernet Video DVD HD
REKLAMA
REKLAMA

Polscy klienci T-Mobile będą mogli skorzystać z zupełnie nowej promocji, która sprawdzi się idealnie na wakacjach. W ramach jednego pakietu będzie można wyłączyć naliczanie zużytego transferu danych podczas korzystania z wybranych serwisów VOD.

 class="wp-image-566117"

Poznaliśmy już ceny nowych pakietów i serwisy VOD objęte promocją T-Mobile.

Nowe pakiety wyceniono bardzo prosto. Nielimitowany transfer wideo w aplikacjach VOD można włączyć już za 5 zł miesięcznie. Tyle wystarczy, by oglądanie filmów, seriali i innych klipów nie pomniejszało pakietu dostępnego w ramach wybranej taryfy. Podczas oglądania wideo z włączonym pakietem materiały będą transmitowane na urządzenia w jakości określanej przez operatora jako DVD (Supernet Video DVD).

W przypadku urządzeń mobilnych o kilkucalowych ekranach powinno być to wystarczające, ale dla klientów zainteresowanych lepszą jakością przygotowano dodatkowy pakiet. Za 15 zł miesięcznie można włączyć nielimitowane wideo w jakości HD (Supernet Video HD). Ucieszy to z pewnością posiadaczy topowych smartfonów, którzy zapłacili za nie sporo pieniędzy, by mieć w swoim mobilnym urządzeniu ekran o bardzo wysokiej rozdzielczości.

Nielimitowane wideo w T-Mobile - które serwisy objęte zostały promocją?

  • YouTube
  • Netflix
  • ShowMax
  • Player
  • TVP Sport
  • Chili Cinema
  • Vevo
  • VOD

Lista prezentuje się całkiem nieźle i obejmuje dwa zagraniczne i ogólnodostępne serwisy VOD rozliczane w modelu streamingowym, czyli Netflix i ShowMax. Oprócz tego nie zabrakło tutaj popularnego w Polsce serwisu grupy TVN, czyli Playera oraz - oczywiście - YouTube'a. Oprócz tego mamy też kilka nieco mniej popularnych usług.

 class="wp-image-566113"

To nie pierwszy raz, gdy T-Mobile ułatwia swoim klientom dostęp do multimediów.

Już wcześniej w ramach oferty Supernet klienci T-Mobile mogli korzystać z nielimitowanego transferu w aplikacjach społecznościowych (m.in. Facebook, Tinder, OLX), serwisach z muzyką (Tidal, radia internetowe jak OpenFM) oraz wykupować dostęp u operatora do innych usług (Nawigacja, Dysk).

T-Mobile z okazji wprowadzenia nowej usługi do oferty przypomniało też, że największym trendem w rozwoju elektroniki użytkowej jest tzw. mobile first. Na poparcie tej tezy przytoczono statystyki. iPhone debiutował dopiero 10 lat temu, a w 2016 roku rynek smartfonów szacowany był na 1,47 mld. sztuk.

t-mobile nielimitowane wideo supernet video dvd hd class="wp-image-566115"

To koreluje z wzrostem popularności mobilnego wideo.

Widać to po statystykach największego serwisu wideo na świecie. Na YouTubie ludzkość ogląda dziennie aż 1 mld godzin materiałów. 60 proc. widzów ogląda klipy na urządzeniach mobilnych. Z serwisu Google'a korzysta 74 proc. polskich internautów. W grupie wiekowej 16-24 YouTube przebija telewizję i przyciąga 3,83 mln widzów.

To przekłada się na zużycie danych mobilnych. Od dawna wiadomo, że wideo pożera ogromne ilości transferu w porównaniu do muzyki i grafik, o zwykłym ruchu sieciowym nie wspominając. Wideo stanowi 45 proc. transferu zużywanego przez użytkowników, a sam YouTube odpowiada za aż 30 proc.

T-Mobile chwali się, że jest gotowy na tę zmianę, chociaż wzrost zużycia danych przez klientów rok do roku to 94,1 proc. w przypadku całego ruchu i aż 212,7 proc. w przypadku LTE. Operator podaje przy tym, że pokrycie LTE wynosi teraz 99,5 proc. populacji, a 73 proc. z 9700 stacji bazowych zapewnia transfery rzędu 75 Mbps, a cała sieć jest zoptymalizowana pod kątem wideo.

Mając takie zaplecze telekom reklamuje pakiety Supernet Video DVD i Supernet Video HD hasełm "nie bój się, że zabraknie ci internetu".

REKLAMA

Zdjęcia: Marcin Połowianiuk

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA