Sprzęt  / News

11 rzeczy, które musisz wiedzieć o nowym Microsoft Surface Laptop

116 interakcji
dołącz do dyskusji

Surface Laptop to bez wątpienia jedna z najciekawszych rzeczy, którą zobaczyliśmy na dzisiejszej konferencji Microsoftu. Oto 11 rzeczy, które musisz o nim wiedzieć.

Nowy laptop z rodziny Surface został w teorii stworzony z myślą o studentach, jednak coś mi mówi, że nie tylko żacy będą chcieli korzystać z tej maszyny.

1. Surface Laptop waży zaledwie 1,2 kg. To mniej niż najnowsze MacBooki Air i Pro. Jego dokładne wymiary również robią spore wrażenie: 308,1 mm x 223,27 mm x 14,48 mm

2. Jego akumulator pozwala na 14,5 godziny pracy bez ładowania. Nie martw się, jeśli zapomnisz zabrać z domu ładowarki

surface laptop

3. Wyświetlacz PixelSense w Surface Laptop to najcieńszy dotykowy ekran zamontowany w laptopie. Jego przekątna to 13,5 cala (3:2), za ochronę przed zarysowaniami odpowiada Gorilla Glass 3.

surface laptop

4. Surface Laptop będzie sprzedawany z systemem Windows 10 S. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby za darmo przejść na Windows 10 Pro. Jest to jednak oferta ograniczona czasowo - od 2018 trzeba będzie za to zapłacić.

surface laptop

5. Pisanie na nim powinno spodobać się największym sceptykom. Otoczenie klawiatury i podpórka pod nadgarstki zostały pokryte alcantarą. Materiał ten jest nie tylko miły w dotyku, ale również łatwo się czyści.

surface laptop

6. Microsoft nie zapomniał również o takich szczegółach, jak możliwość otwarcia klapy laptopa jedną ręką. Do niedawna potrafiły to tylko sprzęty Apple.

surface laptop

7. Inspirację firmą Apple widać też w liczbie dostępnych portów. Są tylko cztery: gniazdo USB, gniazdo mini display-port, gniazdo słuchawkowe oraz port do ładowania magnetycznego.

surface laptop

8. Czyli tyle samo, ile wersji kolorystycznych Surface Laptop. Dostępne kolory to: platyna (Platinium), złoto (Graphite Gold), niebieski (Cobalt Blue) i burgundowy (burgundy)

surface laptop

9. Surface Laptop dostępny będzie w czterech wersjach. Najtańsza to Core i5, 4 GB RAM i 128 GB SSD. W najdroższej z kolei znajduje się Core i7, 16 GB RAM i 512 GB SSD.

surface laptop

10. Miłym akcentem są też głośniki umieszczone pod klawiaturą. Muzyka wydobywać się będzie bezpośrednio spod palców użytkownika.

surface laptop

11. Polskie ceny Surface Laptop na razie pozostają tajemnicą. Natomiast sam sprzęt można zamówić już przedpremierowo w amerykańskim sklepie Microsoftu, gdzie najtańsza wersja Surface Pro kosztuje 999 dol (równowartość około 3850 zł). Pierwsze zamówienia trafią do klientów 15 czerwca.

surface laptop

ZOBACZ: Surface LAPTOP - pierwsze wrażenia prosto z Nowego Jorku

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst