REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Znamy polskie ceny Surface Laptop. Jest dobrze

Polski oddział Microsoftu właśnie podał ceny swojego najnowszego komputera - Surface Laptop. Nie jest tanio, ale jest dobrze.

03.05.2017
14:52
Znamy polskie ceny Surface Laptop. Nie jest tanio, ale jest dobrze
REKLAMA
REKLAMA

Zaprezentowany podczas konferencji #MicrosoftEDU Surface Laptop w Stanach Zjednoczonych startuje od 999 dol.. Od początku było wiadomo, że w Polsce, po doliczeniu VAT-u i innych opłat ta cena będzie nieco wyższa, ale kwoty, jakie proponuje Microsoft, nie odstają od tego, ile za swoje konstrukcje liczy sobie konkurencja.

A spędziwszy z Surface Laptop parę chwil ośmielę się stwierdzić, że ten sprzęt oferuje od konkurencji znacznie więcej, za podobne pieniądze.

Surface Laptop w Polsce - ile trzeba za niego zapłacić?

Ceny w polskim sklepie Microsoftu prezentują się następująco:

  • 4999 zł za wersję z Core i5, 4 GB RAM i dyskiem SSD 128 GB
  • 6499 zł za wersję z Core i5, 8 GB RAM i dyskiem SSD 256 GB
  • 7899 zł za wersję z Core i7, 8 GB RAM i dyskiem SSD 256 GB
  • 10999 zł za wersję z Core i7, 16 GB RAM i dyskiem 512 GB

Przy zakupie Surface Laptop otrzymujemy też darmową subskrypcję Office 365 Personal na rok, a jeszcze do końca tego roku można za darmo zaktualizować system Windows 10 S (pod kontrolą którego pracuje nowy Surface) do wersji Windows 10 Pro. I zdecydowanie warto to zrobić, jeśli zdecydujecie się na zakup.

W Polsce dostępny jest niestety wyłącznie platynowy kolor Laptopa. Pozostałe warianty kolorystyczne tymczasowo można zakupić wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, ale niewykluczone, że z czasem się to zmieni.

 class="wp-image-561927"

Ceny nie przerażają, choć tanio nie jest.

Najbardziej opłacalny i rozsądny wariant, czyli konfiguracja z Intel Core i5, 8 GB RAM i dyskiem SSD 256 GB kosztuje 6499 zł. Czy to dużo? Nie. To bardzo porównywalna kwota do tego, ile liczy sobie za podobne sprzęty konkurencja z Windowsem i nieco mniej, niż najtańszy MacBook Pro 13 bez TouchBara.

Zaznaczę przy tym, że laptop Microsoftu wyprzedza windowsowych rywali o kilka długości. Ten sprzęt prezentuje jakość wykonania i uniwersalność, którą do tej pory oferowały tylko mobilne komputery Apple i zdecydowanie wart jest swoich pieniędzy.

Microsoft przyzwyczaił nas też do rozlicznych promocji, więc jeśli możesz się wstrzymać z zakupem, zapewne uda ci się kupić Laptop nieco taniej w okresie przedświątecznym.

Surface Laptop czy Surface Pro 4?

Wiele osób pewnie zadaje sobie teraz pytanie, co lepiej wybrać - nowego Surface Laptop, czy Surface Pro 4? Obydwie maszyny kosztują teraz bardzo podobne pieniądze, więc zestawienie ich koło siebie jest zupełnie naturalne.

Cóż, jako użytkownik tego drugiego muszę powiedzieć wprost - Surface Laptop jest lepszym wyborem dla każdego, kto nie jest grafikiem. Surface Pro 4 to wspaniała maszyna, z której korzystam codziennie i szczerze ją uwielbiam, ale pomimo porównywalnej mocy i parametrów nie może konkurować z Laptopem w dwóch obszarach - czasie pracy i klawiaturze.

Jak wspominałem w pierwszych wrażeniach, klawiatura Surface Laptop to czysta magia. W moim odczuciu - najlepsza laptopowa klawiatura na rynku. Surface Pro 4 również ma świetną klawiaturę, ale ta z Laptopa to po prostu inna liga.

Dodajmy do tego ponad dwukrotnie dłuższy deklarowany czas pracy na jednym ładowaniu i Surface Laptop jest obiektywnie lepszym wyborem dla znakomitej większości kupujących.

Surface Laptop można zamówić już dziś ze Sklepu Microsoft. Pierwsze egzemplarze będą wysłane do klientów 15 sierpnia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA