Sprzęt  / News

Znamy polskie ceny Surface Laptop. Jest dobrze

217 interakcji
dołącz do dyskusji

Polski oddział Microsoftu właśnie podał ceny swojego najnowszego komputera - Surface Laptop. Nie jest tanio, ale jest dobrze.

Zaprezentowany podczas konferencji #MicrosoftEDU Surface Laptop w Stanach Zjednoczonych startuje od 999 dol.. Od początku było wiadomo, że w Polsce, po doliczeniu VAT-u i innych opłat ta cena będzie nieco wyższa, ale kwoty, jakie proponuje Microsoft, nie odstają od tego, ile za swoje konstrukcje liczy sobie konkurencja.

A spędziwszy z Surface Laptop parę chwil ośmielę się stwierdzić, że ten sprzęt oferuje od konkurencji znacznie więcej, za podobne pieniądze.

Surface Laptop w Polsce - ile trzeba za niego zapłacić?

Ceny w polskim sklepie Microsoftu prezentują się następująco:

  • 4999 zł za wersję z Core i5, 4 GB RAM i dyskiem SSD 128 GB
  • 6499 zł za wersję z Core i5, 8 GB RAM i dyskiem SSD 256 GB
  • 7899 zł za wersję z Core i7, 8 GB RAM i dyskiem SSD 256 GB
  • 10999 zł za wersję z Core i7, 16 GB RAM i dyskiem 512 GB

Przy zakupie Surface Laptop otrzymujemy też darmową subskrypcję Office 365 Personal na rok, a jeszcze do końca tego roku można za darmo zaktualizować system Windows 10 S (pod kontrolą którego pracuje nowy Surface) do wersji Windows 10 Pro. I zdecydowanie warto to zrobić, jeśli zdecydujecie się na zakup.

W Polsce dostępny jest niestety wyłącznie platynowy kolor Laptopa. Pozostałe warianty kolorystyczne tymczasowo można zakupić wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, ale niewykluczone, że z czasem się to zmieni.

Ceny nie przerażają, choć tanio nie jest.

Najbardziej opłacalny i rozsądny wariant, czyli konfiguracja z Intel Core i5, 8 GB RAM i dyskiem SSD 256 GB kosztuje 6499 zł. Czy to dużo? Nie. To bardzo porównywalna kwota do tego, ile liczy sobie za podobne sprzęty konkurencja z Windowsem i nieco mniej, niż najtańszy MacBook Pro 13 bez TouchBara.

Zaznaczę przy tym, że laptop Microsoftu wyprzedza windowsowych rywali o kilka długości. Ten sprzęt prezentuje jakość wykonania i uniwersalność, którą do tej pory oferowały tylko mobilne komputery Apple i zdecydowanie wart jest swoich pieniędzy.

Microsoft przyzwyczaił nas też do rozlicznych promocji, więc jeśli możesz się wstrzymać z zakupem, zapewne uda ci się kupić Laptop nieco taniej w okresie przedświątecznym.

Surface Laptop czy Surface Pro 4?

Wiele osób pewnie zadaje sobie teraz pytanie, co lepiej wybrać - nowego Surface Laptop, czy Surface Pro 4? Obydwie maszyny kosztują teraz bardzo podobne pieniądze, więc zestawienie ich koło siebie jest zupełnie naturalne.

Cóż, jako użytkownik tego drugiego muszę powiedzieć wprost - Surface Laptop jest lepszym wyborem dla każdego, kto nie jest grafikiem. Surface Pro 4 to wspaniała maszyna, z której korzystam codziennie i szczerze ją uwielbiam, ale pomimo porównywalnej mocy i parametrów nie może konkurować z Laptopem w dwóch obszarach - czasie pracy i klawiaturze.

Jak wspominałem w pierwszych wrażeniach, klawiatura Surface Laptop to czysta magia. W moim odczuciu - najlepsza laptopowa klawiatura na rynku. Surface Pro 4 również ma świetną klawiaturę, ale ta z Laptopa to po prostu inna liga.

Dodajmy do tego ponad dwukrotnie dłuższy deklarowany czas pracy na jednym ładowaniu i Surface Laptop jest obiektywnie lepszym wyborem dla znakomitej większości kupujących.

Surface Laptop można zamówić już dziś ze Sklepu Microsoft. Pierwsze egzemplarze będą wysłane do klientów 15 sierpnia.

ZOBACZ: Surface LAPTOP - pierwsze wrażenia prosto z Nowego Jorku

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst